Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

SCA przekształca produkcję

Firma SCA planuje skupić swoje możliwości produkcyjne na wytwarzaniu papierów do zastosowań opakowaniowych i higienicznych, na które w tej chwili odnotowuje się największe zapotrzebowanie.

Firma SCA, zajmująca się produkcją papieru, redukuje produkcję papierów offsetowych do druku zwojowego, przekształcając swój zakład w Ortviken. Firma zwiększy produkcję papieru do zastosowań opakowaniowych i higienicznych, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie. Tym samym wycofuje z rynku około 756000 ton powlekanych i niepowlekanych papierów offsetowych.

Decyzja była podyktowana spadkiem w sprzedaży papierów offsetowych, która podczas pandemii zmalała o 30-40 procent. Z powodu nierentownej sytuacji producent zainicjował także tymczasowe zwolnienia w Ortviken. Na ten moment nie ma informacji na temat planowanych przygotowań zamknięcia zakładu. Jest to nagła zmiana w strategii firmy, która jeszcze niedawno informowała o kontynuacji sprzedaży papierów offsetowych za pośrednictwem nowych dystrybutorów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty