Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

SCA przekształca produkcję

Firma SCA planuje skupić swoje możliwości produkcyjne na wytwarzaniu papierów do zastosowań opakowaniowych i higienicznych, na które w tej chwili odnotowuje się największe zapotrzebowanie.

Firma SCA, zajmująca się produkcją papieru, redukuje produkcję papierów offsetowych do druku zwojowego, przekształcając swój zakład w Ortviken. Firma zwiększy produkcję papieru do zastosowań opakowaniowych i higienicznych, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie. Tym samym wycofuje z rynku około 756000 ton powlekanych i niepowlekanych papierów offsetowych.

Decyzja była podyktowana spadkiem w sprzedaży papierów offsetowych, która podczas pandemii zmalała o 30-40 procent. Z powodu nierentownej sytuacji producent zainicjował także tymczasowe zwolnienia w Ortviken. Na ten moment nie ma informacji na temat planowanych przygotowań zamknięcia zakładu. Jest to nagła zmiana w strategii firmy, która jeszcze niedawno informowała o kontynuacji sprzedaży papierów offsetowych za pośrednictwem nowych dystrybutorów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty