Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

SCA przekształca produkcję

Firma SCA planuje skupić swoje możliwości produkcyjne na wytwarzaniu papierów do zastosowań opakowaniowych i higienicznych, na które w tej chwili odnotowuje się największe zapotrzebowanie.

Firma SCA, zajmująca się produkcją papieru, redukuje produkcję papierów offsetowych do druku zwojowego, przekształcając swój zakład w Ortviken. Firma zwiększy produkcję papieru do zastosowań opakowaniowych i higienicznych, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie. Tym samym wycofuje z rynku około 756000 ton powlekanych i niepowlekanych papierów offsetowych.

Decyzja była podyktowana spadkiem w sprzedaży papierów offsetowych, która podczas pandemii zmalała o 30-40 procent. Z powodu nierentownej sytuacji producent zainicjował także tymczasowe zwolnienia w Ortviken. Na ten moment nie ma informacji na temat planowanych przygotowań zamknięcia zakładu. Jest to nagła zmiana w strategii firmy, która jeszcze niedawno informowała o kontynuacji sprzedaży papierów offsetowych za pośrednictwem nowych dystrybutorów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty