Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Zmiany w Stora Enso. Hans Sohlström na nowych stanowiskach

Hans Sohlström
© Stora Enso

Rada Nadzorcza Stora Enso Oyj mianowała Hansa Sohlströma na nowego prezesa i dyrektora generalnego firmy Stora Enso, który zastąpi Annicę Bresky. Hans Sohlström do tej pory był członkiem zarządu Stora Enso, z którego to stanowiska ustępuje na rzecz nowej funkcji.

Nowy prezes Stora Enso ma ponad 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami, w tym ponad 10 lat na stanowisku dyrektora generalnego, głównie w branży leśnej oraz materiałów odnawialnych. Ostatnio kierował Ahlstrom Corporation, Ahlström Capital i Rettig Group. Wcześniej, przez ponad 20 lat, zajmował kilka stanowisk kierowniczych w UPM-Kymmene Corporation. O decyzji mianowania Hansa Sohlströma przeważyło jego szerokie doświadczenie, silna przedsiębiorczość i umiejętności przywódcze, którymi wykazał się na wszystkich swoich poprzednich stanowiskach. Nowy dyrektor generalny ma bogate doświadczenie w branży leśnej i tym samym zyskał silny wgląd w Stora Enso po ponad dwóch latach pracy w jej Radzie Nadzorczej. Członkowie Rady są przekonani, że Hans Sohlström jest odpowiednią osobą do dalszego poprowadzenia Stora Enso przez obecne, pełne wyzwań otoczenie rynkowe w kierunku osiągnięcia długoterminowych celów finansowych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty