Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Game changer

 

Drukarnia Digi Pres zainwestowała w nową maszynę AccurioPress C6085 i moduł IQ-501 z funkcją do automatycznej kontroli (AIT) od Konica Minolta, które pozwoliły jej znacząco zmienić zasady gry. Dla drukarni, która specjalizuje się w produkcji płyt CD i DVD oraz ich opakowań, zmieniająca się forma wydawania płyt z wykorzystaniem folii laminacyjnych, HS, przetłoczeń, lakierów UV i innych uszlachetnień pobudziły nową potrzebę inwestycji w urządzenie cyfrowe. 70 procent wydruków Digi Pres to prace drukowane na kartonach graficznych (GC1, GC2) o wysokich gramaturach (300g/m²) oraz dużej sztywności. Maszyna AccurioPress C6085 nie ma żadnych problemów z drukiem na tych podłożach, zapewniając wysoką wydajność, szybkość przygotowania druku oraz stabilność. Natomiast moduł IQ-501 zapewnia powtarzalność kolorystyczną, i co jest ważne w opakowaniach na płyty, zapewnia dobre spasowanie przy lakierowaniu UV, sztancowaniu, bigowaniu, foliowaniu czy klejeniu. Narzędzie bardzo dobrze współpracuje z urządzeniami do obróbki końcowej nawet przy użyciu uniwersalnej folii. Dzięki automatycznej kontroli moduł sprawdza każdy arkusz i sprawnie wychwytuje zabrudzenia czy niepoprawny układ stron, odrzucając uszkodzone arkusze bez zatrzymywania produkcji. Rozwiązania te pozwoliły przynieść wiele korzyści. Jedną z nich okazał się zminimalizowany czas przygotowania pracy do druku, który z 5 minut został skrócony do 30 sekund. Zapewnił również wysoką wydajność – do obsługi maszyny wystarcza jeden operator, który w międzyczasie może wykonywac inne prace produkcyjne. Czas realizacji zamówień został przyspieszony o około 20-30 procent, a dzięki niezmienionej jakości na wielu odbitkach firma stała się bardziej konkurencyjna.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty