Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Transformacja energetyczna Lecta. Zakup kotła dla papierni Condat

© Lecta

Lecta zdecydowała się zainwestować w kocioł na biomasę odpadową (RDF) dla swojej papierni Condat we Francji. Inwestycja ma zostać zakończona do połowy 2024 roku. Projekt transformacji energetycznej zapewni wiele korzyści środowiskowych i ekonomicznych, zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju, nad którymi pracuje Lecta.

Nowy kocioł pokryje około 50% zapotrzebowania na parę młyna, co zwiększy konkurencyjność huty, ponieważ wytwarzanie pary będzie znacznie tańsze niż w przypadku gazu ziemnego. Ponadto nastąpi redukcja emisji CO2 o 55 000 ton rocznie. Projekt przyniesie również korzyści społeczne, ponieważ zmniejszy import gazu o około 280 GWh rocznie. Inwestycja w nowy kocioł RDF wspiera działania w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym, ponieważ biomasa odpadowa będzie pozyskiwana lokalnie, co zmniejszy ilość odpadów trafiających na wysypisko. Finansowanie projektu zostało powierzone firmie Kyotherm, jednemu z najaktywniejszych podmiotów w sektorze projektów związanych z odnawialnymi źródłami ciepła w Europie, który sfinansuje do 45 mln euro z całkowitych nakładów inwestycyjnych projektu wynoszących 56 mln euro.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty