Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Podwyżki od lutego

Regionalni przedstawiciele i partnerzy handlowi firmy Epple będą w najbliższym czasie informować swoich klientów o zmianach w cenniku. Na zdjęciu Stefan Schülling, członek zarządu Epple Druckfarben.

© Epple Druckfarben

Firma Epple Druckfarben podnosi ceny farb do druku offsetowego, powłok i chemikaliów. Podwyżka będzie obowiązywać od 1 lutego 2022 roku. Jak podkreśla producent, warunki panujące w łańcuchach dostaw surowców, opakowań i transportu stają się w ostatnich miesiącach coraz trudniejsze dla producentów farb drukarskich - podwyżki cen są w tej sytuacji nieunikniowe, aby firma mogła utrzymać stabilność finansową. „Zarówno Epple, jak i cała branża musimy pilnie znaleźć odpowiedź na aktualne wyzwania gospodarcze. Wzrost kosztów surowców, niedobory w łańcuchach dostaw oraz wysokie koszty transportu i opakowań destabilizują cały łańcuch wartości w branży druku” - dodaje Stefan Schülling, członek zarządu Epple Druckfarben.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty