Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Śmierć byłej redaktorki naczelnej Encyklopedii PWN

© Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

W niedzielę w wieku 86 lat zmarła historyk i publicystka Barbara Petrozolin-Skowrońska. W latach 90. była redaktorką naczelną Encyklopedii PWN, współpracowała z tytułami prasowymi i Polskim Radiem. O śmierci poinformowano na portalu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

 

Barbara Petrozolin-Skowrońska była absolwentką historii Uniwersytetu Warszawskiego. Interesowała się losami polskiej inteligencji, historią prasy i dziejami Warszawy. Współpracowała z „Kulturą”, „Literaturą”, „Mówią Wieki” i z „Nowymi Książkami”. Pisała scenariusze słuchowisk dla Polskiego Radia oraz liczne książki, między innymi „Przed tą nocą” czy „Król Tatr z Mokotowskiej 8. Portret doktora Tytusa Chałubińskiego”. W latach 1990-1998 pełniła funkcję redaktorki naczelnej Encyklopedii PWN. Barbara Petrozolin-Skowrońska współpracowała z Pracownią Dziejów Warszawy i z Pracownią Dziejów Inteligencji Instytutu Historycznego PAN, przez 10 lat będąc przewodniczącą Komisji Historycznej w Towarzystwie Przyjaciół Warszawy. Od wielu lat działała w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, była także inicjatorką wielu wydarzeń i publikowała swoje teksty na portalu SDP.pl.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty