Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Usłyszeć papier. Muzyka Lessebo Paper Player

Lessebo Paper rozpoczęło innowacyjny eksperyment, zapraszając Rördrom, jeden z najciekawszych szwedzkich duetów artystów do zbadania jednego, niecodziennego zagadnienia. Artystom zostało zadane pytanie jak brzmią wytłaczane wzory papieru. Rezultatem podjętych działań jest Lessebo Paper Player, urządzenie przekładające cichą elegancję papieru na urzekające doznania dźwiękowe.
 

© Lessebo Paper

Sensoryczne doznania towarzyszące obcowaniu z papierem są powszechnie znane. Zapach papieru, wrażenia wzrokowe i dotykowe są powszechnie znane. Ale co z jego dźwiękiem? Czy różne tekstury mogą wpływać na dźwiękowy odbiór papieru? Położona w głębokich lasach Smalandii firma Lessebo Paper wykroczyła poza sferę wizualną i dotykową, przekształcając faktury swoich papierów we wciągające krajobrazy dźwiękowe. "Produkujemy nasz papier w głębokich lasach Smalandii w Szwecji. Jak można zrozumieć, jest tu dość cicho. Może dlatego chcieliśmy zbadać dźwięk naszej kolekcji Lessebo Texture" powiedział Jens Olson,CEO Lessebo Paper.
 

Dźwiękowa opowieść

Artyści dźwięku Jesper Norda i Kristian Berglund z Rördrom zaprojektowali urządzenie The Paper Player specjalnie na potrzeby eksperymentu przeprowadzanego dla Lassebo Paper. Urządzenie przekłada fakturę i wariacje powierzchni papieru na fale dźwiękowe. Wykonany z drewna Lessebo Paper Player ożywia każdą nierówność i nieregularność, tworząc unikalną sygnaturę dla każdej tekstury. "Ten eksperyment otworzył fascynujący, całkiem nowy wymiar naszego zrozumienia papieru. Dźwięki, które odkryliśmy, przypominają samą naturę, oferując kojące, niemal medytacyjne doświadczenie" powiedział Kristian Berglund z Rördrom.

Zielony szum
Odtwarzacz Paper Player tworzy "zielony szum", podobny do białego szumu, ale inspirowany naturą. Dźwięk jest uspokajający i medytacyjny, ale czasami energiczny, jak dźwięk płynącej wody. Dla tych, którzy są ciekawi tego eksperymentu dźwiękowego, trzy utwory stworzone z papierowych struktur są teraz dostępne na Spotify, pozwalając słuchaczom doświadczyć unikalnych dźwięków Lessebo Paper. Lessebo Paper Player został opracowany przez Lessebo Paper i szwedzką agencję brandingową F&B Happy, która jest częścią kreatywnego kolektywu Forsman & Bodenfors.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty