Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

ColorStream 8000

Seria ColorStream 8000 to, jak podkreśla producent, najbardziej zautomatyzowana technologia ColorStream, która zapewnia wysoką wydajność produkcji i niskie koszty eksploatacji w druku różnych aplikacji.

© Canon

Firma Canon zaprezentowała nową serię atramentowych rozwiązań rolowych  ColorStream 8000. Rozwiązanie dołącza do wiodącej na rynku rodziny maszyn ColorStream i jak podkreśla producent, dzięki połączeniu wyjątkowej produktywności, jakości druku oraz elastyczności pracy wyznacza nowe standardy w dziedzinie druku wysokich nakładów w technologii cyfrowej.

 

Seria ColorStream 8000 została zaprojektowana tak, aby sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom produkcyjnym firm poligraficznych. Rozwiązanie kierowane jest zarówno do sektora prywatnego, jak i publicznego - do dostawców usług druku i komunikacji (transakcyjnych i pocztowych) oraz wyspecjalizowanych drukarni komercyjnych, produkujących książki, podręczniki czy też ulotki farmaceutyczne. Dzięki zaawansowanej technologii, seria 8000 daje użytkownikom możliwość produkcji więcej produktów w krótszym czasie, poszerzając zakres wytwarzanych aplikacji, umożliwiając ekspansje na nowych  rynkach i znalezienie nowych strumieni przychodów.

 

Definicja produktywności

Nowa seria ColorStream to dwa modele - 8133 i 8160. Numery te odzwierciedlają maksymalną prędkość drukowania każdego z nich (133 m/min i 160 m/min), co przekłada się na maksymalnie 2152 obrazy A4/ min (15 - 70 milionów obrazów A4 miesięcznie). Łącząc te prędkości ze znaną z poprzednich generacji łatwą obsługą otrzymujemy rozwiązanie, które poradzi sobie z nawarstwieniem prac i umożliwia obniżenie kosztów produkcji poprzez konsolidację wydruków z innych maszyn, także tych offsetowych. Maszyny wyróżniają się także wysokim poziomem automatyzacji, dzięki czemu nowa seria jest wyjątkowo łatwa w obsłudze oraz zwalnia czas operatora na inne czynności. Ponadto seria ColorStream 8000 pozwala klientom zaplanować z wyprzedzeniem działania serwisowe, przez co unikają nieprzewidzianych przestojów podczas produkcji.

 

Nowa jakość druku

Rozwiązanie opiera się na głowicach działających z rozdzielczością 1,200 dpi, które zapewniają stałą jakość druku od pierwszego do ostatniego wydruku, płynnie odtwarzając gradienty, jednorodne odcienie, jak i ostre szczegóły oraz minimalizując typowe artefakty technologii atramentowej, realizując to przy największej szybkości druku. Seria ColorStream 8000 wykorzystuje również nowy zestaw wodnych atramentów pigmentowych z polimerem lateksowym, które zapewniają bardzo szeroki gamut kolorystyczny, głęboką czerń i żywe kolory na papierze niepowlekanym, potwierdzone przez standard Fogra.

 

Jedno rozwiązanie, wiele aplikacji

Jak podkreśla producent, dzięki poprawionej jakości i możliwości drukowania na szerokiej gamie papierów niepowlekanych w gramaturach od 40 g/m2 do 160 g/m2 (i wybranych papierach o gramaturze do 220 g/m2), dostawcy usług mogą teraz aktywnie reagować na wyzwania rynku i dostarczać wysokiej jakości aplikacje promocyjne, transakcyjne, direct mail czy książkowe (mono i kolorowe). Dodatkowo, nowo zaprojektowana ścieżka papieru oraz mechanizm druku pozwalają na zadruk o szerokości 560 mm, co daje swobodę optymalizowania impozycji.

 

Pierwsza instalacja

Datev jest trzecim co do wielkości dostawcą oprogramowania biznesowego w Niemczech, jednym z największych europejskich dostawców usług IT i pierwszym klientem firmy Canon, który zainstalował maszynę ColorStream z serii 8000. Firma z obszaru doradztwa podatkowego obsługuje łącznie 2,5 miliona firm, osób samozatrudnionych, gmin, stowarzyszeń i instytucji oraz zarządza kompletną produkcją dokumentów biznesowych klientów jako dostawca kompleksowych usług. Produkuje średnio ponad 1,1 miliarda stron rocznie, począwszy od promocyjnych i informacyjnych przesyłek pocztowych, przez faktury i monity aż po wyciągi z kont i polisy ubezpieczeniowe. Komentując zakup ColorStream 8160, Gunther Ruffing, dyrektor produkcji w DPSC, Datev, mówi: „ColorStream 8160 został zainstalowany i uruchomiony niezwykle szybko. Byliśmy w stanie wyprodukować osiem milionów stron już w pierwszych czterech tygodniach. Pierwsze wydruki z maszyny wyszły idealnie. Ważne jest również dla nas, aby podkreślić dużą prędkość równą 160 m/min, ponieważ tylko przy wysokiej jakości i dużej prędkości możemy produkować ekonomicznie”.

Bazując na zapotrzebowaniu klientów na najszybszą wersję ColorStream, ColorStream 8160 będzie dostępny od 12 maja, a ColorStream 8133 na początku drugiej połowy 2021 roku. Oba modele będą dostępne w wersji mono i w pełnym kolorze.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty