Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

ColorStream 8000

Seria ColorStream 8000 to, jak podkreśla producent, najbardziej zautomatyzowana technologia ColorStream, która zapewnia wysoką wydajność produkcji i niskie koszty eksploatacji w druku różnych aplikacji.

© Canon

Firma Canon zaprezentowała nową serię atramentowych rozwiązań rolowych  ColorStream 8000. Rozwiązanie dołącza do wiodącej na rynku rodziny maszyn ColorStream i jak podkreśla producent, dzięki połączeniu wyjątkowej produktywności, jakości druku oraz elastyczności pracy wyznacza nowe standardy w dziedzinie druku wysokich nakładów w technologii cyfrowej.

 

Seria ColorStream 8000 została zaprojektowana tak, aby sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom produkcyjnym firm poligraficznych. Rozwiązanie kierowane jest zarówno do sektora prywatnego, jak i publicznego - do dostawców usług druku i komunikacji (transakcyjnych i pocztowych) oraz wyspecjalizowanych drukarni komercyjnych, produkujących książki, podręczniki czy też ulotki farmaceutyczne. Dzięki zaawansowanej technologii, seria 8000 daje użytkownikom możliwość produkcji więcej produktów w krótszym czasie, poszerzając zakres wytwarzanych aplikacji, umożliwiając ekspansje na nowych  rynkach i znalezienie nowych strumieni przychodów.

 

Definicja produktywności

Nowa seria ColorStream to dwa modele - 8133 i 8160. Numery te odzwierciedlają maksymalną prędkość drukowania każdego z nich (133 m/min i 160 m/min), co przekłada się na maksymalnie 2152 obrazy A4/ min (15 - 70 milionów obrazów A4 miesięcznie). Łącząc te prędkości ze znaną z poprzednich generacji łatwą obsługą otrzymujemy rozwiązanie, które poradzi sobie z nawarstwieniem prac i umożliwia obniżenie kosztów produkcji poprzez konsolidację wydruków z innych maszyn, także tych offsetowych. Maszyny wyróżniają się także wysokim poziomem automatyzacji, dzięki czemu nowa seria jest wyjątkowo łatwa w obsłudze oraz zwalnia czas operatora na inne czynności. Ponadto seria ColorStream 8000 pozwala klientom zaplanować z wyprzedzeniem działania serwisowe, przez co unikają nieprzewidzianych przestojów podczas produkcji.

 

Nowa jakość druku

Rozwiązanie opiera się na głowicach działających z rozdzielczością 1,200 dpi, które zapewniają stałą jakość druku od pierwszego do ostatniego wydruku, płynnie odtwarzając gradienty, jednorodne odcienie, jak i ostre szczegóły oraz minimalizując typowe artefakty technologii atramentowej, realizując to przy największej szybkości druku. Seria ColorStream 8000 wykorzystuje również nowy zestaw wodnych atramentów pigmentowych z polimerem lateksowym, które zapewniają bardzo szeroki gamut kolorystyczny, głęboką czerń i żywe kolory na papierze niepowlekanym, potwierdzone przez standard Fogra.

 

Jedno rozwiązanie, wiele aplikacji

Jak podkreśla producent, dzięki poprawionej jakości i możliwości drukowania na szerokiej gamie papierów niepowlekanych w gramaturach od 40 g/m2 do 160 g/m2 (i wybranych papierach o gramaturze do 220 g/m2), dostawcy usług mogą teraz aktywnie reagować na wyzwania rynku i dostarczać wysokiej jakości aplikacje promocyjne, transakcyjne, direct mail czy książkowe (mono i kolorowe). Dodatkowo, nowo zaprojektowana ścieżka papieru oraz mechanizm druku pozwalają na zadruk o szerokości 560 mm, co daje swobodę optymalizowania impozycji.

 

Pierwsza instalacja

Datev jest trzecim co do wielkości dostawcą oprogramowania biznesowego w Niemczech, jednym z największych europejskich dostawców usług IT i pierwszym klientem firmy Canon, który zainstalował maszynę ColorStream z serii 8000. Firma z obszaru doradztwa podatkowego obsługuje łącznie 2,5 miliona firm, osób samozatrudnionych, gmin, stowarzyszeń i instytucji oraz zarządza kompletną produkcją dokumentów biznesowych klientów jako dostawca kompleksowych usług. Produkuje średnio ponad 1,1 miliarda stron rocznie, począwszy od promocyjnych i informacyjnych przesyłek pocztowych, przez faktury i monity aż po wyciągi z kont i polisy ubezpieczeniowe. Komentując zakup ColorStream 8160, Gunther Ruffing, dyrektor produkcji w DPSC, Datev, mówi: „ColorStream 8160 został zainstalowany i uruchomiony niezwykle szybko. Byliśmy w stanie wyprodukować osiem milionów stron już w pierwszych czterech tygodniach. Pierwsze wydruki z maszyny wyszły idealnie. Ważne jest również dla nas, aby podkreślić dużą prędkość równą 160 m/min, ponieważ tylko przy wysokiej jakości i dużej prędkości możemy produkować ekonomicznie”.

Bazując na zapotrzebowaniu klientów na najszybszą wersję ColorStream, ColorStream 8160 będzie dostępny od 12 maja, a ColorStream 8133 na początku drugiej połowy 2021 roku. Oba modele będą dostępne w wersji mono i w pełnym kolorze.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty