Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ekologiczne know-how

Gmund Papier zajmuje się produkcją ekologicznych, naturalnych papierów od 1829. Produkty  dostępne w ofercie producenta posiadają certyfikat FSC.

© Gmund Paper

Gmund Papier przejął francuską papiernię Cartonnerie Jean. Dzięki przejęciu we Francji producent może obecnie produkować na łącznie czterech maszynach papierniczych, zwiększając swoje moce produkcyjne i możliwości w zakresie produkcji ekologicznych papierów na bazie surowców z recyklingu oraz poszerzając swoje know-how w zakresie alternatywnych rozwiązań dla branży opakowaniowej. „Gmund Paper to lider w zakresie ekologicznych zastosowań opakowaniowych w Europie. Poszukiwaliśmy producenta, który w swojej produkcji kieruje się proekologicznym podejściem i który posiada doświadczenie w zakresie produkcji kolorowych papierów pochodzących z recyklingu. Biorąc pod uwagę fakt, że firma zdobyła niedawno nagrodę German Sustainability Award 2022 za produkt Gmund Hemp, przejęcie to jest logicznym krokiem w przyszłość” - podkreślają dyrektorzy zarządzający Gmund Paper, Florian Kohler i Herbert Eibach.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty