Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Mutoh w Drukmanii

 

Firma Drukmania dołączyła do grona użytkowników korzystających z japońskich urządzeń Mutoh, decydując się na drukarkę do gadżetów ValueJet 626F.

 

Drukmania rozpoczęła swoją działalność od obsługi studentów i realizowanie prostych zleceń, takich jak druk, ksero, czy oprawa prac dyplomowych. Z biegiem czasu firma zaczęła inwestować również w maszyny umożliwiające produkcję gadżetów, takich jak np. zaproszenia, czy pieczątki. Zapotrzebowanie firmy spełniała kompaktowa drukarka VaueJet serii UF Led-UV, przeznaczona do druku bezpośredniego w formacie A2, która dzięki natychmiastowemu utwardzaniu atramentu na produkcie umożliwia zadruk wielu materiałów i gotowych produktów. Znajduje ona zastosowanie w wielu firmach, takich jak agencje reklamowe, producenci zabawek i gadżetów, czy w szeroko rozumianym przemyśle do znakowania w Polsce i na całym świecie.

 

Mała drukarka o wielu możliwościach

Model VJ-626UF umożliwia wysoką jakość zadruku na takich materiałach jak ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC, szkło, drewno, a nawet kamień. Posiada on technologię Inteligent Interweaving, która odpowiada za dokładny, szybki wydruk bez efektu paskowania. Maksymalna rozdzielczość 1440-dyszowej głowicy wynosi 1440-1440 dpi, a wielkośc kropli atramentu w zależności od potrzeb może wynosić od 3,9 do 26,9 pikolitrów. Ploter oferuje także laserowy wskaźnik umiejscowienia zadrukowanego przedmiotu i automatyczną regulację wysokości stołu. Obsługuje atramenty Muton US-11 do bezpośredniego zadruku przedmiotów zarówno twardych, jak i elastycznych, które oprócz klasycznych kolorów CMYK, może drukować kolorem białym i bezbarwnym lakierem. Atramenty posiadają certyfikay Greenguard Gold i spełniają normę EN-71-3 dotyczącą druku na zabawkach. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w energooszczędne lampy Led-UV, które utwierdzają atrament za pomocą światła. Co więcej, proces druku Led charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych, ozonu i zanieczyszczeń powietrza, a atrament nie zawiera rtęci i nie wydziela oparów i zapachów na powierzchni zadrukowywanego materiału, co pozwala zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Innym atutem drukarki jest także możliwość wyposażenia jej w moduł obrotowy, który pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na produkty o kształcie cylindrycznym, takie jak np. butelki, świeczki czy walcowate pojemniki.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty