Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Mutoh w Drukmanii

 

Firma Drukmania dołączyła do grona użytkowników korzystających z japońskich urządzeń Mutoh, decydując się na drukarkę do gadżetów ValueJet 626F.

 

Drukmania rozpoczęła swoją działalność od obsługi studentów i realizowanie prostych zleceń, takich jak druk, ksero, czy oprawa prac dyplomowych. Z biegiem czasu firma zaczęła inwestować również w maszyny umożliwiające produkcję gadżetów, takich jak np. zaproszenia, czy pieczątki. Zapotrzebowanie firmy spełniała kompaktowa drukarka VaueJet serii UF Led-UV, przeznaczona do druku bezpośredniego w formacie A2, która dzięki natychmiastowemu utwardzaniu atramentu na produkcie umożliwia zadruk wielu materiałów i gotowych produktów. Znajduje ona zastosowanie w wielu firmach, takich jak agencje reklamowe, producenci zabawek i gadżetów, czy w szeroko rozumianym przemyśle do znakowania w Polsce i na całym świecie.

 

Mała drukarka o wielu możliwościach

Model VJ-626UF umożliwia wysoką jakość zadruku na takich materiałach jak ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC, szkło, drewno, a nawet kamień. Posiada on technologię Inteligent Interweaving, która odpowiada za dokładny, szybki wydruk bez efektu paskowania. Maksymalna rozdzielczość 1440-dyszowej głowicy wynosi 1440-1440 dpi, a wielkośc kropli atramentu w zależności od potrzeb może wynosić od 3,9 do 26,9 pikolitrów. Ploter oferuje także laserowy wskaźnik umiejscowienia zadrukowanego przedmiotu i automatyczną regulację wysokości stołu. Obsługuje atramenty Muton US-11 do bezpośredniego zadruku przedmiotów zarówno twardych, jak i elastycznych, które oprócz klasycznych kolorów CMYK, może drukować kolorem białym i bezbarwnym lakierem. Atramenty posiadają certyfikay Greenguard Gold i spełniają normę EN-71-3 dotyczącą druku na zabawkach. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w energooszczędne lampy Led-UV, które utwierdzają atrament za pomocą światła. Co więcej, proces druku Led charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych, ozonu i zanieczyszczeń powietrza, a atrament nie zawiera rtęci i nie wydziela oparów i zapachów na powierzchni zadrukowywanego materiału, co pozwala zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Innym atutem drukarki jest także możliwość wyposażenia jej w moduł obrotowy, który pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na produkty o kształcie cylindrycznym, takie jak np. butelki, świeczki czy walcowate pojemniki.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty