Wallbox na polskim rynku

Na zdjęciu Krzysztof Pindral, prezes Heidelberg Polska przy stacji do ładowania Wallbox.

© Heidelberg Polska

Mało kto wie, że firma Heidelberg, znana z produkcji maszyn drukujących, na rynku niemieckim znajduje się w gronie dostawców odnoszących największe sukcesy w zakresie rozwiązań do ładowania aut elektrycznych. Aby skuteczniej sprostać rosnącemu popytowi w tym sektorze, a tym samym jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję rynkową, Heidelberg uruchomił teraz drugą linię produkcyjną do ich produkcji w zakładach w Wiesloch-Walldorf.

Obecnie produkowane są dwa modele: Heidelberg Wallbox Home Eco i Heidelberg Wallbox Energy Control z różnymi długościami kabli i opcjami dostosowanymi do wymagań rynku niemieckiego i europejskiego. Model Home Eco do szybkiego i prostego w obsłudze ładowania aut w domach prywatnych i na osiedlach zamkniętych pojawił się na rynku w 2018 roku. Jesienią 2019 roku model zwyciężył w testach porównawczych przeprowadzonych przez niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne ADAC. Kolejnym krokiem było zaprezentowanie w październiku 2020 roku modelu Wallbox Energy Control ze zintegrowanym zarządzaniem obciążeniem prądowym. Urządzenia te połączone w sieć umożliwiają jednoczesne ładowanie nawet 16 pojazdów elektrycznych. Jest to atrakcyjne rozwiązanie do zastosowania w budynkach mieszkalnych, garażach wielopoziomowych oraz parkingach firmowych i hotelowych.

Od początku produkcji w 2018 roku do chwili obecnej Heidelberg dostarczył na rynek 45 000 urządzeń Wallbox.

© Heidelberg Polska

„Przymierzamy się do sprzedaży Wallbox-ów na rynku polskim i chcemy wybrać optymalne rozwiązanie. Na każdym z rynków gdzie już jest oferowany Wallbox stosuje się kanały sprzedaży dopasowane do lokalnych potrzeb. Oczywiście są międzynarodowe platformy sprzedażowe takie jak chociażby Amazon, w którym Wallbox jest dostępny od samego początku” - mówi Krzysztof Pindral, prezes zarządu Heidelberg Polska.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty