Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Asahi Photoproducts na Labelexpo. Solvent Zero

© Asahi Photoproducts

Asahi Photoproducts (spółka zależna Asahi Kasei) na targach Labelexpo Europe zaprezentuje szczegółowo w jaki sposób firmy mogą przejść z płyt mytych rozpuszczalnikiem na płyty myte wodą i zrealizować program Solvent Zero. Podczas wydarzenia pokazane zostaną płyty fleksograficzne do mycia wodą i o niskiej zawartości rozpuszczalników, a także zupełnie nowa jednostka do recyklingu.

Przejście z płyt wymywanych rozpuszczalnikiem na płyty myte wodą może sprawić, że cały proces będzie bardziej zrównoważony, zmniejszy ilość generowanych odpadów, poprawi jakość druku i przyspieszy czas wprowadzenia produktu na rynek. Na targach Asahi Photoproducts będzie wyjaśniać, dlaczego neutralność węglowa jest ważna, dlaczego technologia CleanPrint jest kluczowym elementem realizacji programu Solvent Zero. Firma omówi również proces, który przeszła, aby osiągnąć ten ważny status, jak i plany na przyszłość. Ponadto, w ramach ułatwienia stopniowego wdrażania programu Solwent Zero i pomocy firmom w czasie przejściowym realizacji programu, Asahi Photoproducts zaprezentuje płytę o niskim zużyciu rozpuszczalnika..
 

Jeszcze bardziej zrównoważone
Płyty AWPTM i CleanFlat neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla są najbardziej zrównoważonym podejściem do produkcji płyt fleksograficznych. Płyty fleksograficzne Asahi Photoproducts AWPTM-DEW CleanPrint, które można myć wodą, uzyskały certyfikat Carbon Neutral wydany przez Carbon Trust. Ponadto, aby jeszcze bardziej zwiększyć zrównoważony rozwój swoich rozwiązań do produkcji płyt, firma opracowała innowacyjny system recyklingu wody dla urządzeń do przetwarzania płyt AWPTM. Urządzenie jest wyposażone w opatentowaną technologię filtrowania opracowaną przez Asahi Kasei, która zmniejsza ilość odpadów o 75 procent, a zużycie detergentów o 40 procent. W standardowej operacji przetwarzania płyt trwającej 10 godzin dziennie, system może przetwarzać płyty o powierzchni do 38 m2. To jeszcze bardziej zwiększa zrównoważony rozwój w operacjach fleksograficznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty