Kalendarium

28.11.2023 · ART OF COLOR, Poznań

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Print Shop Analytics

W pierwszej kolejności aplikacja będzie dostępna dla maszyn arkuszowych. Następnie obejmie także urządzenia do prepressu oraz postpressu.

© Heidelberger Druckmaschinen

Podczas swojego wirtualnego wydarzenia „Tydzień Innowacji” („Innovation Week”) firma Heidelberg zaprezentowała pierwszą opartą na chmurze aplikację systemu Prinect - Print Shop Analytics. To pierwsza aplikacja „cyfrowego ekosystemuHeidelberg Plus, który zostanie udostępniony klientom w przyszłym roku. Po zalogowaniu oferuje on użytkownikom takie usługi jak sklep internetowy (eShop) umożliwiający zakup materiałów eksploatacyjnych oraz Heidelberg Assistant, pozwalający użytkownikom na monitorowanie procesów produkcyjnych i tworzenie raportów dotyczących wydajności maszyn drukujących. Użytkownicy systemu mogą wykonywać te czynności zdalnie za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego.

Nowa aplikacja została stworzona we współpracy z drukarnią Pinguin Druck, która prowadzi działalność w dwóch lokalizacjach w Berlinie. Rozwiązanie umożliwia zdalne sterowanie procesami produkcyjnymi w drukarni w czasie rzeczywistym za pomocą smartfonu, tableta lub komputera. Print Shop Analitycs rejestruje i monitoruje wskaźniki KPI drukarni i wysyła powiadomienia do operatorów w razie ewentualnych problemów i błędów. Wszystko to odbywa się na cyfrowym interfejsie, na którym widoczne są również wybrane analizy i zalecenia dotyczące produkcji. Aplikacja pozwala również optymalizować procesy produkcyjne, sugerując możliwe rozwiązania dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji. Włączenie firmy Pinguin Druck do testów aplikacji zaowocowało nowymi funkcjami, takimi jak np. możliwość skonfigurowania urządzenia tak, aby pokazywało zmarnowane arkusze jako wartość pieniężną, a nie tylko liczbę arkuszy. Jak dodaje Alexander Mende, dyrektor generalny Pinguin Druck, aplikacja umożliwia zmianę konfiguracji w zależności od potrzeb operatora.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty