Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Prezentacja Ricoh Pro Z75

Urządzenie Ricoh Pro Z75 B2 łączy w sobie technologie opracowane przez Ricoh, aby zapewnić wydajny i opłacalny druk oparty na cyfrowych danych.

© Ricoh

Firma Ricoh zaprezentowała na swoim wirtualnym wydarzeniu możliwości nowej atramentowej maszyny drukującej Ricoh Pro Z75 na papier cięty o formacie B2. Jak podkreśla producent, rozwiązanie zostało opracowane z myślą o zmieniającym się rynku druku komercyjnego i ma umożliwić drukarniom odkrycie nowych sposobów na osiągnięcie wyższych standardów wydajności, jakości obrazu i elastyczności z jednoczesnym obniżeniem kosztów produkcji.

 

Ricoh Pro Z75 oferuje efektywną technologię suszenia, bardzo sprawne prowadzenie papieru oraz automatyczny druk dwustronny. Sterownik DFE pozwala uzyskać najwyższy możliwy poziom produktywności, a jakość obrazu porównywalna do tej uzyskiwanej w produkcji offsetowej jest osiągana jest dzięki precyzyjnym głowicom druku, wodnym atramentom oraz technologii dynamicznej kontroli kropli.

 

Cyfra z jakością offestu

Rozwiązanie zapewnia prędkość druku do 4500 stron na godzinę i prędkość drukowania dwustronnego do 2250 stron na godzinę. Umożliwia stosowanie zarówno papieru niepowlekanego 60-400 g/  jak i powlekanego offsetem 73-400 g/ i pozwala przenosić realizację niskonakładowych zleceń do technologii cyfrowej. Nośnik B2 o wymiarach 585mm x 750mm umożliwia nałożenie większej ilości obrazów na arkusz. Skalowalny cyfrowy interfejs opracowany we współpracy z firmą EFI pozwala na połączenie maszyny z różnymi przepływami pracy, rozszerzając zakres i złożoność zadań bez konieczności przeprojektowywania całego systemu. Zoptymalizowana technologia głowicy drukującej oferuje rozdzielczość 1200x1200 dpi przy wszystkich prędkościach urządzenia. Ponadto, zastosowane w maszynie atramenty wodne osiągają wyższy gamut kolorystyczny i pozwalają otrzymać wysoką jakość, porównywalną do offsetu. Nowy system suszenia zapewnia wysoką jakość na cienkim papierze bez marszczenia materiału. Z kolei technologia prowadzenia papieru łącząca różne rozwiązania Ricoh zapewnia dokładność druku na różnych formatach od B2 plus do A3, co pozwala zmniejszyć ilość odpadów powstałych w produkcji, podczas gdy precyzyjna rejestracja przód-tył z inspekcją druku w czasie rzeczywistym zapewnia większą spójność obrazu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty