Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Prezentacja Ricoh Pro Z75

Urządzenie Ricoh Pro Z75 B2 łączy w sobie technologie opracowane przez Ricoh, aby zapewnić wydajny i opłacalny druk oparty na cyfrowych danych.

© Ricoh

Firma Ricoh zaprezentowała na swoim wirtualnym wydarzeniu możliwości nowej atramentowej maszyny drukującej Ricoh Pro Z75 na papier cięty o formacie B2. Jak podkreśla producent, rozwiązanie zostało opracowane z myślą o zmieniającym się rynku druku komercyjnego i ma umożliwić drukarniom odkrycie nowych sposobów na osiągnięcie wyższych standardów wydajności, jakości obrazu i elastyczności z jednoczesnym obniżeniem kosztów produkcji.

 

Ricoh Pro Z75 oferuje efektywną technologię suszenia, bardzo sprawne prowadzenie papieru oraz automatyczny druk dwustronny. Sterownik DFE pozwala uzyskać najwyższy możliwy poziom produktywności, a jakość obrazu porównywalna do tej uzyskiwanej w produkcji offsetowej jest osiągana jest dzięki precyzyjnym głowicom druku, wodnym atramentom oraz technologii dynamicznej kontroli kropli.

 

Cyfra z jakością offestu

Rozwiązanie zapewnia prędkość druku do 4500 stron na godzinę i prędkość drukowania dwustronnego do 2250 stron na godzinę. Umożliwia stosowanie zarówno papieru niepowlekanego 60-400 g/  jak i powlekanego offsetem 73-400 g/ i pozwala przenosić realizację niskonakładowych zleceń do technologii cyfrowej. Nośnik B2 o wymiarach 585mm x 750mm umożliwia nałożenie większej ilości obrazów na arkusz. Skalowalny cyfrowy interfejs opracowany we współpracy z firmą EFI pozwala na połączenie maszyny z różnymi przepływami pracy, rozszerzając zakres i złożoność zadań bez konieczności przeprojektowywania całego systemu. Zoptymalizowana technologia głowicy drukującej oferuje rozdzielczość 1200x1200 dpi przy wszystkich prędkościach urządzenia. Ponadto, zastosowane w maszynie atramenty wodne osiągają wyższy gamut kolorystyczny i pozwalają otrzymać wysoką jakość, porównywalną do offsetu. Nowy system suszenia zapewnia wysoką jakość na cienkim papierze bez marszczenia materiału. Z kolei technologia prowadzenia papieru łącząca różne rozwiązania Ricoh zapewnia dokładność druku na różnych formatach od B2 plus do A3, co pozwala zmniejszyć ilość odpadów powstałych w produkcji, podczas gdy precyzyjna rejestracja przód-tył z inspekcją druku w czasie rzeczywistym zapewnia większą spójność obrazu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty