Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Sprzedaż trzech zakładów

Sprzedaż fabryk produkujących tekturę falistą poprzedziła sprzedaż dwóch tartaków w Rosji. Firma poinformowała także o całkowitym o wycofaniu się z działalności leśnej prowadzonej w tym kraju.

© Photogenica

Firma Stora Enso sprzedała trzy zakłady zajmujące się produkcją tektury falistej w Rosji. Fabryki zlokalizowane w miastach Łuchowicy, Arzamas i Bałabanowo zostały przejęte przez lokalne zarządy. Firma uzasadnia swoją decyzję o sprzedaży niepewnością dotyczącą rosyjskiego rynku. Transakcja nie będzie miała zasadniczego wpływu na roczną sprzedaż Stora Enso oraz zysk operacyjny EBIT, założone przez kierownictwo koncernu. Zakłady zatrudniają ok. 620 osób. Ich roczne moce wytwórcze wynoszą 395 mln m² tektury falistej przeznaczonej do produkcji opakowań. Wytwarzany tu asortyment trafia przede wszystkim na lokalny rosyjski rynek, do klientów z branży spożywczej, wyposażenia domu, konfekcyjnej i żywności dla zwierząt.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty