Kalendarium

28.11.2023 · ART OF COLOR, Poznań

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Sprzedaż trzech zakładów

Sprzedaż fabryk produkujących tekturę falistą poprzedziła sprzedaż dwóch tartaków w Rosji. Firma poinformowała także o całkowitym o wycofaniu się z działalności leśnej prowadzonej w tym kraju.

© Photogenica

Firma Stora Enso sprzedała trzy zakłady zajmujące się produkcją tektury falistej w Rosji. Fabryki zlokalizowane w miastach Łuchowicy, Arzamas i Bałabanowo zostały przejęte przez lokalne zarządy. Firma uzasadnia swoją decyzję o sprzedaży niepewnością dotyczącą rosyjskiego rynku. Transakcja nie będzie miała zasadniczego wpływu na roczną sprzedaż Stora Enso oraz zysk operacyjny EBIT, założone przez kierownictwo koncernu. Zakłady zatrudniają ok. 620 osób. Ich roczne moce wytwórcze wynoszą 395 mln m² tektury falistej przeznaczonej do produkcji opakowań. Wytwarzany tu asortyment trafia przede wszystkim na lokalny rosyjski rynek, do klientów z branży spożywczej, wyposażenia domu, konfekcyjnej i żywności dla zwierząt.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty