Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Heidelberg wykupuje obligacje

Spłata wysokoprocentowanych obligacji pozwoli firmie Heidelberg na zaoszczędzenie 12 milionów euro rocznie.

Wiodący producent maszyn drukujących Heidelberg podejmuje kolejny krok w kierunku stabilizacji i transformacji finansowej. Firma spłaci wysokooprocentowane obligacje o łącznej wartości 150 milionów euro, których termin zapadalności wypada w 2022 roku. Zwrot zostanie sfinansowany z rezerw gotówkowych i odciąży roczny wynik finansowy firmy o około 12 milionów euro. Producent dokona bezzwłocznej spłaty obligacji po otrzymaniu 380 mln euro ze środków z Heidelberg Pension-Trust, przekazanych w celu refinansowania i przekształcenia oraz sprzedaży Grupy Gallus. Po planowanym wykupie obligacji firma nadal będzie znajdować się w stabilnej sytuacji finansowej, między innymi dzięki konsorcjalnej linii kredytowej, która została uzgodniona do 2023 roku.

„Dotrzymujemy słowa i intensywnie pracujemy, aby konsekwentnie wdrażać środki zapowiedziane w programie, który przedstawiliśmy w marcu. Przedterminowa spłata obligacji to kolejny kamień milowy w ulepszaniu naszej struktury finansowej. ”- mówi Marcus A. Wassenberg, dyrektor finansowy Heidelberga.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty