Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nowa generacja imagePress

Urządzenie imagePRESS V1000 będzie dostępne w sprzedaży od czerwca 2022 roku.

© Canon

Firma Canon wprowadziła na rynek nową cyfrową maszynę drukującą imagePress V1000 na papier cięty. Maszyna opiera się na rozwiązaniach poprzednich generacji urządzeń imagePress i została wyposażona w nowe technologie.  Jak podkreśla producent, nowy imagePress V1000 zapewnia producentom większą elastyczność w pracy z różnorodnymi zleceniami i może obsługiwać najbardziej wymagające podłoża.

 

Nowe rozwiązania technologiczne mają na celu ułatwić operatorom wykonywanie zadań i wykorzystać kreatywny potencjał drukarni. Urządzenie sprawdzi się przede wszystkim w tych drukarniach, które szukają niezawodnej maszyny do codziennego druku produkcyjnego. Możliwość wyposażenia maszyny w dodatkowe podajniki papieru pozwala na dostarczenie maszynie dużej ilości papieru o różnej gramaturze i formacie, co znacznie zwiększa przepustowość podawania nośników, a co za tym idzie, także produktywność. Rozwiązanie Pod-Surf kontroluje temperaturę na pasie transmisyjnym, zapewniając operatorowi zadruk 100 stron na minutę na podłożach o gramaturze od 52 do 400 g/m² oraz o różnej powierzchni, wliczając w to nośniki syntetyczne oraz magnetyczne. Dzięki nowej konstrukcji maszyna umożliwia automatyczny dwustronny druk bannerów o długości do 1,3 metra. Ponadto zdalne alerty informują operatora, kiedy należy wymienić materiały eksploatacyjne. Co więcej, może on wymienić nośniki oraz toner, a także usunąć odpady nawet podczas pracy maszyny.

 

Moc automatyzacji

Wbudowany w urządzenie sensor spektrofotometryczny oszczędza czas operatora, umożliwiając mu kalibrację druku przy pomocy jednego guzika, bez czasochłonnego sprawdzania jakości na wydruku próbnym. Nowa dwustopniowa technologia korekty pasowania przód-tył, zapewnia dopasowanie wydruku do strony, nawet na długich arkuszach. Opcjonalny moduł detekcji automatycznie wykrywa błędne ustawienia i poprawia je, a następnie utrzymuje do końca zadanego procesu druku, oszczędzając tym samym czas i utrzymując najwyższy poziom produktywności. W przypadku niezgodności nośnika w tacy podawczej się z wprowadzonymi ustawieniami druku, praca może być zatrzymana jeszcze przed zadrukiem pierwszej strony. Z kolei wykorzystanie kontrolerów Prismasync lub EFI Fiery daje operatorowi możliwość sprawdzenia każdego szczegółu, włącznie z jakością poszczególnych obrazów, i umożliwia mu wprowadzenie zmian jeszcze przed rozpoczęciem druku. Oprócz tego maszyna zawiera innowacyjny system chłodzący, który schładza papier niezwłocznie po zakończeniu procesu druku. Minimalizuje tym samym ryzyko wypaczeń lub przyklejania się kartek do siebie. Sposób prowadzenia papieru w obszarze nanoszenia obrazu, w zależności od rodzaju i wagi podłoża, zapewnia większą niż dotychczas elastyczność pracy i stałą prędkość druku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty