Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Beta testy i zastrzyk finansowy

Podjęta pożyczka ma pozwolić producentowi maszyn na wyjście z kryzysu, spowodowanego restrykcjami wprowadzonymi podczas pandemii.

Firma Koenig & Bauer złożyła wniosek o pożyczkę KfW wspieraną przez niemiecki rząd, która ma pozwolić jej wyjść z kryzysu związanego z restrykcjami wprowadzonymi podczas pandemii. Pożyczka w wysokości do 120 mln euro ma, według producenta, „wzmocnić stabilność i strategiczną elastyczność grupy” i uzupełnić istniejące linie kredytowe.

Dyrektor naczelny, Claus Bolza-Schünemann powiedział: „Równolegle w trakcie zarządzania kryzysem, intensywnie pracujemy nad programem wydajności Performance 2024, przewidując i oceniając różne scenariusze. Poprawa kapitału obrotowego i przepływu środków pieniężnych jest w tym planie priorytetem, zaraz obok drukowania opakowań i

usług cyfrowych.”

Wraz z prowadzeniem intensywnej działalności finansowej, firma ogłosiła beta testy i plany wprowadzenia na rynek cyfrowej maszyny drukarskiej VariJET 106. Jej instalacja ma się odbyć w siedzibie klienta na początku 2021 roku, jeszcze przed premierą na drupie.

Opracowana dla produkcji składanych kartonów, nowa maszyna jest owocem współpracy pomiędzy Koenig & Bauer i Durst. Łączy ona technologię druku atramentowego z platformą maszyny offsetowej Rapida 106. Umożliwia produkcję spersonalizowanych produktów drukarskich lub naprzemiennie krótkich i średnich nakładów. Nowości od Durst i Koenig & Bauer obejmują także również aktualizacje jednoprzebiegowych pras do tektury falistej, Delta SPC 130 i CorruJET 170.

 

Działalność Koenig & Bauer nie ogranicza się jednak do kwestii finansowych – firma ogłosiła beta testy nowej maszyny cyfrowej VariJET 106.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty