Kalendarium

15-18.03.2018 · Lipskie Targi Książki, Lipsk

19-24.03.2018 · IPEX, Londyn

27.02-02.03.2018 · Embax, Brno

7-9.02.2018. · RemaDays, Nadarzyn

27-30.01.2018 · Paperworld, Frankturt n/Menem

Unikat na własność

Data publikacji: marzec 2011

 

Kolejny model KBA Rapida 106 trafi niebawem do drukarni Offset Druk. System, który dołączy do parku maszynowego rzeszowskiej firmy, ma posiadać unikatowe na polskim rynku wyposażenie dodatkowe. Drukarnia wiąże z instalacją maszyny KBA Rapida 106-6+LTTL ALV2 duże nadzieje.

 

© KBA

KBA Rapida 106-6+LTTL ALV2 zostanie wyposażona m.in. w dwie wieże lakierujące, dwie wieże suszenia pośredniego KBA VariDry oraz wydłużone wykładanie.

Drukarnia Offset Druk, której właścicielem jest Adam Motyka, specjalizuje się w arkuszowym druku offsetowym, realizując różnorodne prace z zakresu produkcji akcydensowej i reklamowej. Zakontraktowana maszyna KBA Rapida zostanie wyposażona w liczne rozwiązania, z których część do tej pory była niespotykana na polskim rynku. Adam Motyka tak tłumaczy wybór systemu KBA: „Zdecydowaliśmy się na inwestycję w nową maszynę B1, biorąc pod uwagę kilka czynników, m.in. brak tak bardzo zaawansowanej technologii w regionie Podkarpacia czy zapotrzebowanie klientów na wysokiej klasy produkcję opakowaniową”.

Maksymalna prędkość maszyny wynosi 18 tys. ark./godz., zadrukowuje podłoża o grubości od 0,06 do 1,2 mm (pakiet CX) i maksymalnym formacie papieru 740 x 1060 mm. W wersji dla firmy Offset Druk zostanie ona podwyższona o 450 mm, a wśród licznych systemów i funkcji automatyzujących oraz ułatwiających jej pracę i obsługę są m.in.: automatyczny system non stop na wykładaniu (stanowiący część pakietu CX), system automatycznej wymiany płyt, system niezależnych napędów cylindrów płytowych DriveTronic SPC oraz system nakładania bez marki bocznej DriveTronic SIS. Wyposażenie maszyny stanowią także: wideokamera ACR Control (do automatycznej korekty wszystkich registrów), system automatycznego pozycjonowania pierścieni ssących na wykładaniu ASP, system kontroli i pomiaru densytometrycznego DensiTronic Professional, system inspekcji arkusza inline ze zintegrowanym pomiarem i regulacją nafarbienia QualiTronic Professional, system identyfikacji płyt Plate-Ident oraz systemy automatycznego mycia wałków farbowych, cylindrów gumowych i dociskowych, a także automatyczny system zasilania lakierem. Ponadto, druga wieża lakierująca zostanie dostosowana do zamiennego stosowania lakierów dyspersyjnego i UV. Maszyna posiada poza tym system mieszania i podawania lakierów metalizowanych i perłowych.

„Możliwość zastosowania lakierów metalicznych czy perłowych w wieżach lakierujących, a także nakładanie bieli kryjącej w pierwszym zespole drukującym, a więc najwyższej jakości uszlachetniania wydruków w jednym przelocie, była jedną z opcji, na których szczególnie nam zależało” – mówi Adam Motyka. – „Z jednej strony zapewni nam to obniżenie kosztów produkcji wyrobów wysoko przetworzonych, z drugiej – pozwoli na zaspokojenie wymagań klientów oczekujących najwyższej jakości. Na bezpieczeństwo produkcji zwracamy szczególną uwagę m.in. ze względu na planowane wykorzystywanie maszyny KBA Rapida do wykonywana druków z zastosowaniem systemu identyfikacji niejawnej”.

KBA Rapida 106 poszerzy park sprzętowy drukarni już w kwietniu. Firma przenosi się obecnie do nowej siedziby znajdującej się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Park Naukowo-Technologiczny”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Pozytywne fluidy

Producenci maszyn drukujących informują o pozytywnych widokach na przyszłość. Dodatkowo dwie największe firmy Heidelberg i KBA podają do publicznej wiadomości lepsze wyniki finansowe aniżeli w poprzednich kwartałach i latach. Obie firmy w tym tygodniu opublikowały swoje dane finansowe. Podczas gdy Heidelberg skupia się na urządzeniach cyfrowych, tegoroczny 200 letni jubilat KBA kładzie nacisk na szerokie spektrum urządzeń od offsetu, przez druk cyfrowy po maszyny do druku opakowań.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty