Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Zmarł były CEO Heidelberg. Nie żyje Gerold Linzbach

Gerold Linzbach
© Heidelberg

23 listopada w wieku 67 lat zmarł były dyrektor generalny Heidelberg Gerold Linzbach, który kierował firmą od 1 września 2012 do 14 listopada 2016 roku. Gerold Linzbach, został jednogłośnie mianowany przez Zarząd Heidelberga, nowym CEO i zastąpił na tym stanowisku Bernharda Schreiera, który kierował firmą przez 13 lat.

W ciągu czterech swojego przywództwa Gerold Linzbach kontynuował strategiczny rozwój grupy i torował jej drogę w nowym kierunku. Kluczowymi dla niego zagadnieniami były cyfryzacja i zmiany kulturowe wpływające na branżę poligraficzną. Kiedy przejął firmę w 2012 roku, zysk operacyjny wynosił 3 mln €, a zysk netto był na minusie wynoszącym 230 mln €. Pod silnym kierownictwem Gerolda Linzbacha Heidelberg do czerwca 2016 r. osiągnął dobre wyniki finansowe, z zyskiem operacyjnym w wysokości 116 mln euro i zyskiem netto w wysokości 28 mln euro. Sprzedaż w tym czasie wyniosła 2,5 mld euro.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty