Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Idera dla tektury falistej

 

Firma Xeikon we współpracy z Flint Group wprowadziła na rynek nową cyfrową maszynę Idera do druku opakowań z tektury falistej. Maszyna zaprojektowana została w celu zapewnienia lepszej jakości druku, która jak zapowiada producent, ma według niego przewyższyć jakość druku fleksograficznego i ułatwienia drukowania zarówno krótkich, jak i długich serii przy wszystkich zaletach druku cyfrowego „na żądanie”. Jednocześnie jest przyjazna dla środowiska i oferuje zoptymalizowaną produkcję przy wytwarzaniu mniejszej ilości odpadów. Umożliwia korzystanie z narzędzi do zarządzania kolorami i profilami, a także integrację z zewnętrznym oprogramowaniem produkcyjnym i MIS. Jednym z fundamentów tego systemu jest jednoprzebiegowa maszyna post-print. Pozwala ona na korzystanie z certyfikowanych i bezpiecznych dla żywności atramentów wodnych zarówno na powlekanych, jak i niepowlekanych tekturach falistych o wymiarach do 1,6 m x 2,8 m z prędkością drukowania do 150 metrów na minutę. Stanowi ona odpowiednie rozwiązanie dla rynku opakowań z tektury falistej ze zmniejszającymi się rozmiarami partii, krótszymi czasami realizacji i rosnącym popytem na wysokiej jakości opakowania. Nowe urządzenia są tak zaprojektowane, że pozwalają na współpracę z urządzeniami innych partnerów w zakresie sprzętu, workflow, inspekcji i innymi w celu uzyskania dostosowanego i zintegrowanego rozwiązania w zależności od potrzeb drukarni. System Idera będzie dostępna w Centrum Innowacji Xeikona w Belgii od września tego roku.

  st1:*{behavior:url(#ieooui) }

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty