Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Kolejna podwyżka Sappi

Podwyżka jest siódmą wprowadzoną w tym roku przez producenta i obejmie wszystkie nowe transakcje w trybie natychmiastowym.

© Photogenica

Firma Sappi Europe ogłosiła siódmą podwyżkę cen w tym roku. Ceny wzrosną o „nie mniej niż 10 procent” i obejmą różne gatunki papierów graficznych. Podwyżka będzie dotyczyła wszystkich bezdrzewnych papierów powlekanych i niepowlekanych, sprzedawanych w Europie. Jak podaje producent, utrzymujący się wzrost kosztów materiałów wsadowych i transportu spowodował, że działanie to jest niezbędne do odzyskania rentowności.
Podwyżka zostanie zastosowana ze skutkiem natychmiastowym w odniesieniu do wszystkich nowych transakcji, a najpóźniej do 1 października w zależności od bieżących umów.
Na początku roku firma wprowadziła podwyżkę o 8-10 procent na bezdrzewne powlekane i niepowlekane gatunki papieru, obowiązującą od marca. W kwietniu nastąpiła kolejna, ogólnoeuropejska podwyżka cen o 7-10 procent, obowiązująca od 1 czerwca. Podrożała również tektura falista, produkty do sublimacji i druku atramentowego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty