Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Comexi inwestuje w CTec

Jak podkreśla firma, zarówno centrum technologiczne w Gironie, jak i w Miami będzie odzwierciedleniem zasad zrównoważonego rozwoju i założeń Przemysłu 4.0.

© Comexi

Firma Comexi rozpoczęła ostatni etap budowy swoich odnowionych centrów technologicznych (CTec) w Gironie i Miami. Inwestycja o wartości miliona euro zostanie zakończona w ostatnim kwartale 2021 roku. Zostaną tam wprowadzone innowacyjne narzędzia z zakresu digitalizacji procesów oraz workflow do drukowania i produkcji. Centra Technologiczne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby oferować swoim klientom maksymalną dostępność do rozwiązań Comexi poprzez szkolenia, prezentacje, niestandardowe rozwiązania projektowe oraz inwestycje w badania i rozwój. Dwa nowe obiekty CTec zostały przeprojektowane z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju i zoptymalizowanego zużycia energii.

Centrum technologiczne Manel Xifra Boada w Gironie o powierzchni 2500 m² jest zintegrowane z centrum produkcyjnym firmy. Odbywają się w nim szkolenia i prezentacje nowych rozwiązań technologicznych producenta. Ponadto w tamtejszych laboratoriach mają miejsce badania badawczo-rozwojowe. Po zakończeniu renowacji centrum będzie dysponowało 9 nowoczesnymi maszynami, miejscem do produkcji offsetowych form drukowych oraz strefą z urządzeniami do produkcji form fleksograficznych we współpracy z wiodącymi firmami z branży, takimi jak Esko, DuPont i Asahi. Z kolei centrum technologiczne z siedzibą w Miami na Florydzie rozpocznie swoją działalność od instalacji laminatora i bobiniarki. W przyszłym roku w obiekcie zostanie zainstalowana maszyna fleksograficzna z centralnym cylindrem. Comexi North America CTec stanowi krok naprzód nie tylko w zakresie ekspansji firmy w Ameryce Północnej, ale także pozwoli producentowi opracowywać niestandardowe rozwiązania dla klientów z Ameryki Północnej. Centrum technologiczne o powierzchni 1000 m² stanie się przestrzenią do szkoleń, badań i prezentacji nowoczesnych technologii przeznaczonych do produkcji opakowań elastycznych na rynku północnoamerykańskim. Oprócz obiektu CTec, obecność Comexi w Stanach Zjednoczonych zostanie wzmocniona nowymi biurami i magazynem części zamiennych oraz inwestycją logistyczną o wartości ponad miliona dolarów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty