Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Agfa-Gevaert przejmuje Inca Digital

Akwizycja obejmie pełne portfolio Inca Digital Printers w zakresie wysokowydajnych jednoprzebiegowych systemów drukujących, wraz z rozbudowanymi strukturami serwisowymi; nowo zaprojektowaną linię jednoprzebiegowych ploterów drukujących, dedykowanych wybranym aplikacjom opakowaniowym oraz rozwiązania drukujące stworzone wspólnie przez firmy Inca Digital Printers i BHC Corrugated.

© Inca Digital Printers

Grupa Agfa-Gevaert nabyła firmę Inca Digital Printers od firmy Screen. Przejęcie będzie poprzedzone spełnieniem i uzyskaniem wszelkich zwyczajowych warunków i zgód. Zakup ten wzmocni pozycję belgijskiego producenta na rynku wysokowydajnego druku cyfrowego, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji opakowań. Inca Digital Printers ma swoją siedzibę w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Zajmuje się projektowaniem i produkcją zaawansowanych, wysokowydajnych rozwiązań drukujących bazujących na technologii cyfrowej. Znajdują one zastosowanie na rynku Sign & Display, jak też w dynamicznie rosnącym segmencie opakowań. Zdaniem kierownictwa Agfa-Gevaert, firma Inca to dla niej idealny partner, oferujący maszyny dopasowane do portfolio belgijskiego producenta, a przy tym reprezentujące najwyższe standardy jakościowe i wysoki poziom technologiczny. Dzięki temu będzie możliwe wprowadzenie przez nią na rynek zaawansowanych, jednoprzebiegowych maszyn drukujących, dedykowanych produkcji opakowań. Częścią transakcji jest także firma Screen GP IJC, która opracowuje mechanizmy drukujące dla proponowanych przez BHS Corrugated cyfrowych systemów do druku cyfrowego na tekturze falistej, pracujących z prędkością 300 metrów na minutę, i która stanie się teraz częścią Agfy. W Australii i Nowej Zelandii systemy druku Inca były dystrybuowane przez firmę Fujifilm. Producent produkuje również atramenty dla serii Inca oraz dostarcza technologię druku atramentowego. Fujifilm odchodzi jednak od partnerstwa technologicznego, by stać się samodzielnym twórcą pełnych systemów. Wyniki tej pracy będzie można zobaczyć w przyszłym miesiącu na targach Fespa w Berlinie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty