Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Agfa-Gevaert przejmuje Inca Digital

Akwizycja obejmie pełne portfolio Inca Digital Printers w zakresie wysokowydajnych jednoprzebiegowych systemów drukujących, wraz z rozbudowanymi strukturami serwisowymi; nowo zaprojektowaną linię jednoprzebiegowych ploterów drukujących, dedykowanych wybranym aplikacjom opakowaniowym oraz rozwiązania drukujące stworzone wspólnie przez firmy Inca Digital Printers i BHC Corrugated.

© Inca Digital Printers

Grupa Agfa-Gevaert nabyła firmę Inca Digital Printers od firmy Screen. Przejęcie będzie poprzedzone spełnieniem i uzyskaniem wszelkich zwyczajowych warunków i zgód. Zakup ten wzmocni pozycję belgijskiego producenta na rynku wysokowydajnego druku cyfrowego, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji opakowań. Inca Digital Printers ma swoją siedzibę w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Zajmuje się projektowaniem i produkcją zaawansowanych, wysokowydajnych rozwiązań drukujących bazujących na technologii cyfrowej. Znajdują one zastosowanie na rynku Sign & Display, jak też w dynamicznie rosnącym segmencie opakowań. Zdaniem kierownictwa Agfa-Gevaert, firma Inca to dla niej idealny partner, oferujący maszyny dopasowane do portfolio belgijskiego producenta, a przy tym reprezentujące najwyższe standardy jakościowe i wysoki poziom technologiczny. Dzięki temu będzie możliwe wprowadzenie przez nią na rynek zaawansowanych, jednoprzebiegowych maszyn drukujących, dedykowanych produkcji opakowań. Częścią transakcji jest także firma Screen GP IJC, która opracowuje mechanizmy drukujące dla proponowanych przez BHS Corrugated cyfrowych systemów do druku cyfrowego na tekturze falistej, pracujących z prędkością 300 metrów na minutę, i która stanie się teraz częścią Agfy. W Australii i Nowej Zelandii systemy druku Inca były dystrybuowane przez firmę Fujifilm. Producent produkuje również atramenty dla serii Inca oraz dostarcza technologię druku atramentowego. Fujifilm odchodzi jednak od partnerstwa technologicznego, by stać się samodzielnym twórcą pełnych systemów. Wyniki tej pracy będzie można zobaczyć w przyszłym miesiącu na targach Fespa w Berlinie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty