Kalendarium

28-31.01.2025 · RemaDays, Nadarzyn

24-27.02.2025 · Hunkeler Innovationdays, Lucerna

03-04.04.2025 · Online Print Symposium, Monachium

06-09.05.2025 · Fespa, Berlin

Pierwszy Tauro H3300 w Polsce

Firma Fud-Men z Jaworzna to pierwszy producent w Polsce który zainwestował w ploter Agfa Yeti Tauro 3300 z technologią Led oraz opcją „master roll-to-roll”.

Firma Fud-Men, produkująca wyroby dekoracyjne na bazie materiałów giętkich i sztywnych, jako pierwsza w Polsce zainwestowała w hybrydowy ploter Yeti Tauro H3300 Led z opcją „master roll-to-roll” dostarczany przez Agfa. Maszyna zastąpiła nieco mniejszy model w parku maszynowym producenta – Yeti Tauro H2500

 

„O wymianie maszyny na szerszą zdecydowała specyfika naszej produkcji i wyższy poziom wydajności, jaki uzyskaliśmy dzięki tej inwestycji. Bardzo w tym pomaga opcja „master roll-to-roll”, gdyż możemy dzięki niej realizować prace wysokonakładowe ze zwoju o długości do 300 m, a także zadrukowywać dwie role z materiałem o szerokości 1,6 m, na której najczęściej bazujemy. Już tylko ten parametr – większa szerokość urządzenia – spowodował, że maszyna pozwala w tym samym czasie zadrukować dwa razy więcej podłoży giętkich. A warto dodać, że stanowią one większość wykorzystywanych tu podłoży – drukujemy m.in. na tkaninach typu canvas czy papierach. Na uwagę zasługuje też udoskonalona opcja aplikowania koloru białego, która umożliwia produkcję z taką samą prędkością jak przy standardowym trybie CMYK, oraz nowej generacji atramenty UV LED, jakie stworzono z myślą o tym urządzeniu” – opowiada Krzysztof Maciejewski, prokurent w firmie Fud-Men.

 

Na straży ekologii

Dodatkową zaletą są stosowane w maszynie atramenty Anuvia, posiadające certyfikat Greenquard. Określa on spełnienie najbardziej rygorystycznych standardów w zakresie emisji szkodliwych substancji chemicznych do atmosfery i świadczy o zredukowanym poziomie wytwarzanych w powietrzu zanieczyszczeń.

Inną ekologiczną zaletą jest zastosowana w urządzeniu technologia UV Led, która zastąpiła lampy rtęciowe i zredukowała ilość energii potrzebnej do pracy urządzenia, np. wykorzystywanej przy jego rozgrzewaniu. Co więcej, pozwoliło to również na zastosowanie w produkcji podłoży termoczułych, co jest istotne w przypadku tkanin canvas oraz folii PP i PE.

 

Trendy w dekoracji

Ploter występuje w czterech wariantach. Można go rozbudować do wersji w pełni zautomatyzowanej, która uwzględnia podawanie oraz odbieranie do czterech arkuszy jednocześnie. Maszyna pracuje z prędkością do 453 metrów kwadratowych na godzinę, obsługując dwa zwoje o szerokości 1,6 metra lub jeden o szerokości 3,2 metra przy mediach giętkich. W przypadku mediów sztywnych, maksymalny format to 3,34 na 4 metry. Urządzenie wyposażone jest w 64 głowice drukujące i drukuje w czterech kolorach z opcjonalną bielą i primerem.

„Druk stanowi w coraz większym stopniu o atrakcyjności materiałów dekoracyjnych. Klienci oczekują ich dużej różnorodności, niebanalnych efektów wzrokowych i komfortu w obcowaniu z gadżetami czy elementami wystroju wnętrz. Cieszymy się, że pośrednio, jako ich producent, przyczyniamy się do rozwijania tego trendu w skali światowej” - podsumowuje Jarosław Fudała, współwłaściciel firmy Fud-Men.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty