Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Spotkania z Zabytkami. Odświeżona forma

© Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków

Spotkania z Zabytkami” to jedno z najstarszych czasopism popularnonaukowych w Polsce, które ukazuje się od 1977 roku. W czerwcu 2023 roku wydawanie magazynu przejął Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków. Pismo przeszło gruntowną modyfikację, poszerzając zakres tematyki o dziedziny takie jak: wzornictwo, sztuka, architektura. Magazyn stał się pismem o profilu lifestyle’owym, poświęconym szeroko pojętej tematyce dziedzictwa.

 

Przed zmianą wydawcy magazyn nie był dostępny w regularnej dystrybucji, a prenumerowało go ok. 130 osób. „Ani przez chwilę nie miałem wątpliwości, że warto ratować „Spotkania z Zabytkami”. Dla wszystkich interesujących się tematyką dziedzictwa to zawsze był bardzo ważny tytuł. Potrzebne było jednak wsparcie. I tym właśnie, wspieraniem ważnych inicjatyw i ratowaniem polskiego dziedzictwa, zajmuje się kierowany przez mnie Instytut” powiedział dr Michał Laszczkowski, dyrektor Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków. Po zmianie formatu „Spotkania z Zabytkami” prenumeruje 250 czytelników, a sprzedaż osiąga poziom ponad 2 250 egzemplarzy (nr 8/23) co oznacza niemal 20-krotny wzrost. Magazyn stał się drugim najchętniej kupowanym pismem kulturalnym w Empiku. „Nie chcieliśmy, aby to był kolejny tytuł dla branży, tzn. historyków sztuki i konserwatorów. Zależało nam na powrocie do korzeni pisma, które na samym początku stawiało na popularyzację wiedzy o historii i zabytkach, czasem bardzo nieoczywistych. Założeniem było też, aby tę tematykę przedstawiać w sposób na tyle atrakcyjny, by po nasze artykuły sięgnęli laicy. Myślę, że to się nam udało, czego dowodem jest duży wzrost sprzedaży” podsumował udane odświeżenie magazynu Marcin Pieszczyk, redaktor naczelny magazynu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty