Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Premiera DuSense DDC-8000

Jak podkreśla firma, dzięki możliwościom maszyny Duplo DuSense DDC-8000, jej użytkownicy mogą zaoferować swoim klientom kompletne, uszlachetnione, niepowtarzalne produkty.

© Duplo

Firma Duplo zaprezentowała nowe urządzenie do lakierowania w formacie B2 - DuSense DDC-8000. Premiera miała miejsce na wydarzeniu „Celebration of Print”, jakie odbywało się niedawno w Wielkiej Brytanii i dedykowane było dystrybutorom i klientom firmy.

 

Prosta w obsłudze, w pełni zautomatyzowana i kompaktowa maszyna, daje możliwość lakierowania wybiórczego i metalizowania w linii. Urządzenie przeznaczone jest do uszlachetniania m.in. okładek książek, a także opakowań, wizytówek, wszelkiego rodzaju wydruków akcydensowych, od jednego arkusza po nakłady produkcyjne. Podobnie jak we wcześniejszym modelu Duplo DC-810, efekt lakierowania wybiórczego 3D w nowej maszynie Duplo DuSense DDC-8000 uzyskiwany jest dzięki zastosowaniu głowic lakierujących o rozdzielczości 600dpi. W modelu DDC-8000 jest ich pięć i umożliwiają one precyzyjne lakierowanie drobnych elementów, małych czcionek i ostrych krawędzi.

 

Spersonalizowana konfiguracja

Maszyna ma budowę modułową, a w sprzedaży dostępne są jej cztery konfiguracje: z lakierowaniem, koronowaniem z lakierowaniem, lakierowanie z metalizowaniem, a także wersja rozbudowana: z koronowaniem, lakierowaniem i metalizowaniem w linii. Dzięki temu użytkownicy mogą wybrać wersję dopasowaną do swoich potrzeb. Urządzenie cechuje ponadto zoptymalizowana wydajność. Jeden lakier obsługuje arkusze drukowane zarówno cyfrowo jak również offsetowo, co dodatkowo minimalizuje ilość generowanych odpadów. Maszyna może obsługiwać aż 11 poziomów grubości nakładanego lakieru. W przedziale od 10 do 40 mikronów grubość powłoki można regulować co 5 mikronów, a w zakresie od 40 do 80 mikronów co 10. DDC-8000 obsługuje gramatury do 600g/m². Automatyczny system wykrywania grubości papieru umożliwia ustawienie wysokości głowic lakierujących względem papieru, by zapewnić możliwie najlepszą jakość końcowego produktu. Podciśnieniowy system podawania papieru z ultradźwiękową detekcją podwójnych pobrań, zapewnia równomierne jego podawanie, ograniczając czasy przestoju maszyny. Model DDC-8000 można opcjonalnie wyposażyć w moduł metalizowania na zimno. Dzięki tej technologii można metalizować polakierowane wydruki bez wcześniejszego laminowania. Zastosowanie tego modułu w linii z maszyną lakierującą daje dodatkowe możliwości produkcyjne i przyśpiesza cały proces uszlachetniania. Urządzenie posiada lampę LED UV, która wstępnie utrwala lakier oraz klasyczną lampę UV. Wyposażona jest także w czytnik kodów kreskowych, który umożliwia automatyczny wybór warstwy z lakierem do konkretnego wydruku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty