Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Większa wydajność w Cewe. Polar AirGo Jog

© Polar-Mohr

AirGo Jog od firmy Polar został zaprezentowany po raz pierwszy pod koniec 2020 roku jako kamień milowy w dziedzinie autonomicznego przetwarzania. Dalszy rozwój narzędzia przeprowadzono we współpracy z dostawcą usług fotograficznych online Cewe. Obecnie, po udanych testach, dwa modele AirGo Jog są w użyciu.


Poszukiwania nowego systemu wentylacyjnego połączyły firmy Polar i Cewe cztery lata temu. Celem było znalezienie rozwiązania dla formatów B2, które pozwoliłoby na usunięcie arkuszy i obróbkę warstwową bez konieczności zmiany kolejności arkuszy. Jako miejsce prac nad projektem wybrano zakład produkcyjny w Germering, który specjalizuje się w średnich formatach i realizuje zamówienia w systemie pracy trzyzmianowej z przerwami.

 
Satysfakcjonujący efekt współpracy
Wynikiem współpracy obu firm jest opracowanie w pełni autonomiczny system. AirGo Jog w pełni automatyzuje proces ładowania i równania stosu. Najpierw ładowarka Transomat pobiera całe warstwy z palety i transportuje je do automatycznej utrząsarki. Tam rozpoczyna się klasyczny proces wyrównywania z kluczowym elementem jakim jest systemem napowietrzania. Gdy materiał jest wyrównywany, powietrze jest wdmuchiwane do warstwy cięcia. Umożliwia to uzyskanie pierwszorzędnego, precyzyjnego wyniku równania stosu z precyzją krawędzi. Poddana procesowi warstwa tnąca może być następnie pocięta.
Systemy Polar są popularne w firmie Cewe. Kilka maszyn tnących znajduje się w zakładzie w Germering, a dwie z nich są wyposażone w AirGo Jog. Cewe zmodernizowało drugi model maszyny pod koniec 2022 roku. Nowe rozwiązanie działa w ramach regularnej pracy z czasem cyklu od 60 do 90 sekund, co jest prawdziwym cudem wydajności.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty