Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

3D house wkracza na rynek. Nowa marka Dopaka

© Dopak

Dopak, dystrybutor maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych poszerza działalność o technologię druku 3D. We współpracy z Polską Fundacją Rozwoju Biznesu (PFRB) firma utworzyła nową markę 3D house, która będzie realizowała projekty druku 3D. Nowa aktywność wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku w zakresie realizacji krótkich serii produktowych i prototypów przy wykorzystaniu technologii druku 3D.

Odbiorcami usług będą zarówno szeroko pojęte firmy przemysłowe, w tym przetwórcy tworzyw sztucznych, jak również startupy, agencje marketingowe, uczelnie wyższe czy też designerzy. Szczególny nacisk 3D house kładzie na rozwój i poszerzanie obszarów, w których technologia druku 3D może zostać zastosowana, a jest jeszcze nieznana. Druki 3D będą realizowane między innymi przy wykorzystaniu technologii selektywnej SLS (Selective Laser Sintering) oraz addytywnej FDM (Fused Deposition Modeling). Oprócz prototypowania firma będzie wspierać klientów również w zakresie skanowania, projektowania i modelowania 3D. Będą również realizowane szkolenia z inżynierii odwrotnej, trójwymiarowego skanowania, technologii druku 3D i szybkiego prototypowania. Magdalena Kazimierczuk, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Dopak podkreśla, że rynek druku 3D to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin, która ma szansę stać się powszechnym sposobem wytwarzania produktów końcowych na szeroką skalę, ponieważ jest wszechstronna, co daje możliwość wykorzystania w wielu dziedzinach takicj jak np. produkcja części zamiennych i prototypów w przemyśle, personalizowane gadżety, repliki przedmiotów historycznych, czy designerskie przedmioty użytkowe i biżuteria  kończąc. 

 


« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty