Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Papier i materiały

Ekoparagony nowej generacji. Paragon do makulatury

W 2015 roku Koehler Paper wprowadził na rynek pierwszy zrównoważony i nadający się do recyklingu papier termiczny Blue4est, znany również jako niebieski paragon lub eko-paragon. Blue4est jest produkowany całkowicie bez użycia środków chemicznych dlatego może zostać wykorzystany jako surowiec do produkcji nowego papieru i tektury, ale tylko pod warunkiem, że zostanie wyrzucony jako makulatura.

więcej »

Papiery samoprzylepne Manter. Urzekająca elegancja

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu etykiet do napojów, Manter by Fedrigoni Self-Adhesives wprowadził w ostatnim czasie wiele nowości do swojego portfolio produktów. Dla firmy etykiety są trwałymi dziełami sztuki, do których tworzenia chcą zaprosić swoich klientów.

więcej »

Koehler Group. Nowe papiery bezwęglowe

Koehler Group poszerza ofertę papierów bezwęglowych serii Reato, które nadają się do drukowania za pomocą technologii opartych na rozwiązaniach laserowych. Asortyment firmy został wzbogacony o samokopiujący papier.

więcej »

Celebracja papieru. ProPapier

Od momentu jego wynalezienia, papier jest niezastąpionym środkiem komunikacji. Zapewnia niepowtarzalne wrażenia dotykowe, które nadają mu szczególnej wartości i sprawiają, że doskonale nadaje się do przekazywania silnych, emocjonalnych komunikatów. Firma Berberich, żyjąc entuzjazmem i pasją do papieru, postanowiła nadać temu uczuciu nazwę – „Papierisch” oznacza celebrację papieru w każdym pojedynczym włóknie.

więcej »

Mitsubishi HiTec Paper. Thermoscript droższy o 10 procent

Obecna sytuacja rynkowa nie sprzyja branży papierniczej. Koszty produkcji, jak i samego papieru pozostają na wysokim poziomie, podczas gdy popyt wcale nie rośnie. Firmy zmuszone są podejmować decyzje, które pozwolą im zachować rentowność.

więcej »

Certyfikowane bezpieczeństwo. Etykiety dla warzyw i owoców

 

UPM Specialty Papers oferuje kompostowalne rozwiązanie dla papierowych etykiet umieszczanych bezpośrednio na warzywach i owocach. Papiery wierzchnie producenta pomagają klientom i właścicielom marek w spełnieniu wymogów rozporządzenia PPWR Unii Europejskiej (UE) w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych.

 

więcej »

Printing United 2023. Produkty Drytac nagrodzone

Drytac jako wiodący międzynarodowy producent materiałów samoprzylepnych dla rynków druku wielkoformatowego oraz oznakowań zademonstruje szereg swoich wiodących na rynku rozwiązań na nadchodzących targach Printing United Expo 2023. Wśród prezentowanych rozwiązań znajdą się trzy produkty, które zdobyły nagrody Printing United Alliance 2023.

więcej »

eTEC ACM. Bezkompromisowy materiał kompozytowy

Brytyjska firma Premier Papier Group wprowadziła nową linię aluminiowych materiałów kompozytowych do swojej oferty nośników graficznych. Seria eTEC ACM została wyprodukowana zgodnie z najwyższymi standardami i najściślejszymi tolerancjami, zapewniając najlepszą w swojej klasie, bezkompromisową jakość.

 

więcej »

Materiały samoprzylepne do etykiet. Niezawodna dostępność i wyrazisty wygląd

Dostępność to karta przetargowa w czasach niestabilnych łańcuchów dostaw. Mając to na uwadze, Herma rozszerza swoją ofertę samoprzylepnych materiałów do etykiet. Szczególna uwaga poświęcana jest produktom foliowym.

 

więcej »

Współpraca Koenig & Bauer i Hubergroup. Nowe tusze dla maszyny Rapida

Firma Koenig & Bauer podpisała umowę o współpracy ze specjalistą w dziedzinie farb drukarskich Hubergroup Print Solutions. Partnerstwo zostało nawiązane w celu optymalizacji produktów obu producentów i zapewnienia najlepszej możliwej kompatybilności. Umowa obejmuje również opracowanie wspólnej strategii zrównoważonego rozwoju, wspólny marketing oraz rozwój niestandardowych koncepcji dla właścicieli marek.

 

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty