Kalendarium

10-12.01.2023 · Viscom, Düsseldorf

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

14-16.03.2023 · InPrint/ CCE International/ ICE Europe, Monachium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

Papier i materiały

Api.pl poszerza ofertę. Folie samoprzylepne od Hexis

Api.pl rozpoczęło współpracę z Hexis, francuskim producentem folii monomerowych i polimerowych. Dzięki rozpoczętej współpracy wszyscy klienci firmy będą mieli dostęp do szerokiej gamy nowych produktów wysokiej jakości.

więcej »

Etykiety usprawniające recykling. Nowe kleje i etykiety od Hermy

Herma jako pierwsza firma w branży wprowadziła na rynek serię klejów i odpowiadających im materiałów samoprzylepnych usprawniających i podnoszących jakość i usprawniających proces recyklingu kartonowych pudeł wysyłkowych. W przypadku trzech z czterech nowych klejów kluczem do sukcesu była technologia wielowarstwowa, której pionierem była firma Herma.

 

więcej »

Plany Metsä Board. Cele środowiskowe do roku 2030

Metsä Board, część Metsä Group, opublikowała nowe szczegółowe dane mające pomóc zobrazować środki, które podejmie, aby osiągnąć ambitne cele na rok 2030 w zakresie zmian klimatu i zużycia wody. Firma zakłada, że dane będą aktualizowane co najmniej raz w roku, zarówno pod kątem faktycznej realizacji, jak i przyszłych inwestycji, także tych które obecnie są na etapie procesowania.

więcej »

Rozwój Antalis. Nowe portfolio papierów ozdobnych

Firma Antalis ogłosiła nabycie portfolio legendarnych marek takich jak Conqueror, Curious Collection, Keaykolour, Pop’Set i Rives od swojego historycznego dostawcy Arjowiggins Scotlan, który przeszedł w proces likwidacji we wrześniu tego roku.

 

więcej »

3-litrowy system atramentowy. Nowa opcja dla Mimaki JFX600-2513

Mimaki zaprezentował nowe rozwiązanie dedykowane dla wielkoformatowej płaskiej atramentowej maszyny drukującej UV Mimaki JFX600-2513. Nowy, 3-litrowy system atramentów został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom JFX600-2513 maksymalizację wydajności produkcji i poprawę automatyzacji w celu usprawnienia i wydajniejszego drukowania.

 

więcej »

Fixed Anilox Printing. Potwierdzona skuteczność

Pulse Roll Labels dostawca atramentów fleksograficznych UV dla przemysłu druku etykiet, po zakończonej fazie testowej, potwierdził skuteczność systemu Fixed Anilox Printing, który ma uprościć druk fleksograficzny UV.

 

więcej »

Wysokowydajna folia BOPP do etykiet samoprzylepnych. Rayoface JB od Innovia

Innovia Films opracowała wysokowydajną, błyszczącą białą folię BOPP, Rayoface JB (JB47).

więcej »

Mitsubishi na Fachpack 2022. Alternatywne rozwiązania papierowe

Na tegorocznych targach Fachpack producent papieru specjalistycznego Mitsubishi HiTec Paper zaprezentuje kilka zrównoważonych innowacji w dziedzinie papierów opakowaniowych.

więcej »

Materiały laserowe i grawerskie. Trotec Laser rozszerza portfolio

Trotec Laser wprowadza na rynek rozszerzoną linię materiałów laserowych i grawerskich z serii Digital Print Series (DPS).

więcej »

Nowy klej 62E Herma dla branży spożywczej

Firma Herma, producent etykiet, etykieciarek i materiałów samoprzylepnych, opracowała sposób na połączenie właściwości kompostowalnych z innymi pożądanymi cechami produktu.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty