Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Budowa farmy fotowoltaicznej

Rozpoczęcie budowy instalacji planowane jest na wrzesień 2022 roku.

© Arctic Paper

Firma Arctic Paper planuje instalację farmy fotowoltaicznej o mocy ok. 17 MW w Kostrzynie. W tym celu grupa podpisała umowę z firmą Mazel, która przygotuje dokumentację oraz uzyska pozwolenia niezbędne do budowy instalacji. Rozpoczęcie budowy planowane jest we wrześniu 2022 roku. Planowana budowa farmy fotowoltaicznej w Kostrzynie jest kolejnym istotnym krokiem w realizacji nowej strategii 4P grupy Arctic Paper do roku 2030, w ramach, której obok papieru graficznego i celulozy, grupa rozwijać się będzie w segmencie opakowań i energii. Farma fotowoltaiczna będzie przyłączona do sieci dystrybucyjnej Arctic Paper Kostrzyn, która posiada koncesję na dystrybucję energii elektrycznej. Planowany poziom CAPEX segmentu „Energia” do 2030 roku to 450 milionów złotych. Szacuje się, że w 2030 roku segment „Energia” będzie odpowiadać za około 7 proc. przychodów grupy.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty