Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Modułowe iSaddle

Na zdjęciu od lewej: Arkadiusz Wojtczak (Duplo Polska), Gabriela Swat (Duplo Polska) oraz Wojciech Hunkiewicz (Mazowieckie Centrum Poligrafii).

Drukarnia Mazowieckie Centrum Poligrafii zakupiła system broszurujący iSaddle z oferty Duplo z trzema wieżami zbierającymi i układarką wysokiego stosu, dzięki któremu zwiększyła wydajność produkcji. Firma specjalizuje się w szeroko rozumianej produkcji wydawniczej, oferując swoim klientom wykonane w technologii cyfrowej i offsetowej książki w różnych nakładach, od niewielkich po kilkutysięczne, w różnych rodzajach opraw. Obsługuje nie tylko klientów z Polski, ale także w coraz szerszym zakresie również z zagranicy.

System iSaddle, na jaki zdecydowała się drukarnia, to modułowe rozwiązanie do broszurowania i zbierania prac, drukowanych w MCP zarówno w technice offsetowej jak i cyfrowej. „Wdrożenie profesjonalnej, zautomatyzowanej linii do oprawy zeszytowej, a taką jest system Duplo iSaddle, bardzo nam pomogło w codziennej pracy. Ta zaawansowana linia z trzema innowacyjnymi wieżami (które umożliwiają oprawę formatu A4 po krótkim boku i dodatkowo wyposażone są w utradźwiękowe czujniki) oraz układarką wysokiego stosu, odblokowała „wąskie gardło” naszej produkcji. Dzięki tej inwestycji możemy znacznie szybciej realizować prace w oprawie zeszytowej, ale także broszury i szereg innych produktów o różnych gramaturach” - dodaje Wojciech Hunkiewicz, właściciel drukarni.

W systemie każda kartka z zestawu może być bigowana osobno, co wyróżnia go na tle rozwiązań konkurencyjnych. Umożliwia on również jednoczesne bigowanie całej broszury lub jej części z podziałem np. na 5 zestawów (maksymalnie 10 dla objętościowo grubszych broszur). Jak podkreśla Wojciech Hunkiewicz, szycie odbywa się „na siodle”, a nie na płasko - co także jest gwarantem jeszcze większej dokładności całego procesu i eliminuje efekt pękania toneru w przypadku wydruków cyfrowych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty