Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Modułowe iSaddle

Na zdjęciu od lewej: Arkadiusz Wojtczak (Duplo Polska), Gabriela Swat (Duplo Polska) oraz Wojciech Hunkiewicz (Mazowieckie Centrum Poligrafii).

Drukarnia Mazowieckie Centrum Poligrafii zakupiła system broszurujący iSaddle z oferty Duplo z trzema wieżami zbierającymi i układarką wysokiego stosu, dzięki któremu zwiększyła wydajność produkcji. Firma specjalizuje się w szeroko rozumianej produkcji wydawniczej, oferując swoim klientom wykonane w technologii cyfrowej i offsetowej książki w różnych nakładach, od niewielkich po kilkutysięczne, w różnych rodzajach opraw. Obsługuje nie tylko klientów z Polski, ale także w coraz szerszym zakresie również z zagranicy.

System iSaddle, na jaki zdecydowała się drukarnia, to modułowe rozwiązanie do broszurowania i zbierania prac, drukowanych w MCP zarówno w technice offsetowej jak i cyfrowej. „Wdrożenie profesjonalnej, zautomatyzowanej linii do oprawy zeszytowej, a taką jest system Duplo iSaddle, bardzo nam pomogło w codziennej pracy. Ta zaawansowana linia z trzema innowacyjnymi wieżami (które umożliwiają oprawę formatu A4 po krótkim boku i dodatkowo wyposażone są w utradźwiękowe czujniki) oraz układarką wysokiego stosu, odblokowała „wąskie gardło” naszej produkcji. Dzięki tej inwestycji możemy znacznie szybciej realizować prace w oprawie zeszytowej, ale także broszury i szereg innych produktów o różnych gramaturach” - dodaje Wojciech Hunkiewicz, właściciel drukarni.

W systemie każda kartka z zestawu może być bigowana osobno, co wyróżnia go na tle rozwiązań konkurencyjnych. Umożliwia on również jednoczesne bigowanie całej broszury lub jej części z podziałem np. na 5 zestawów (maksymalnie 10 dla objętościowo grubszych broszur). Jak podkreśla Wojciech Hunkiewicz, szycie odbywa się „na siodle”, a nie na płasko - co także jest gwarantem jeszcze większej dokładności całego procesu i eliminuje efekt pękania toneru w przypadku wydruków cyfrowych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty