Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Introligatornia

Druga linia roll to stack

Drukarnia Sowa, zajmująca się cyfrową produkcją książek, zainstalowała drugą linię typu roll to stack firmy Hunkeler, przeznaczoną do cięcia zadrukowanych zwojów na arkusze. Rozbudowa części związanej z postpressem została przeprowadzona z uwagi na ok. 25-procentowy wzrost zamówień zrealizowanych przez drukarnię w minionym roku i wynikającą z tego konieczność zwiększenia mocy produkcyjnych w obszarze druku rolowego.

więcej »

Wiele opcji wyposażenia

Poznańska drukarnia Madimo, wykonująca zlecenia zarówno w druku cyfrowym, jak i offsetowym, zainstalowała ploter tnąco-bigujący Sinajet 0906 MT od firmy Grafmasz.

Firma poszukiwała urządzenia do cięcia papieru i tektury falistej, folii PP i PE, nacinania mediów samoprzylepnych, a także prototypowania opakowań oraz ich produkcji w krótkich seriach.

więcej »

Cięcie we własnym zakresie

Firma B2Wed, będąca właścicielem sklepu internetowego z-Milosci.pl, zainwestowała w stół tnący PFi B3 z oferty firmy Duplo Polska. Urządzenie to wpisuje się w plany firmy, związane z szeroko pojętą automatyzacją produkcji. Firma zajmuje się produkcją akcydensów i etykiet dla branży ślubnej, w tym zaproszeń, zawiadomień ślubnych, kart menu, podziękowań dla gości, etykiet na alkohol, winietek i wielu innych.

więcej »

Mailingi z serią 3200

Firma Kern rozszerzyła swoje portfolio produktów o nowe, wysokowydajne maszyny do wkładkowania dla szerokiej gamy formatów - serię 3200 oraz zaprezentowała szybszą wersję urządzenia z serii 1600. Jak podkreśla producent, inserter 3200 jest jedynym systemem w swojej klasie wydajności, który może być wyposażony w więcej niż jeden podajnik kopert.

więcej »

Samed Darix Evo Light

Drukarnia Akapit zainwestowała w maszynę do montażu okładek Samed Darix Evo Light, dostarczoną przez firmę Grafmasz. Jak podkreśla Grzegorz Kieloch, właściciel drukarni, zakup podyktowany był zwiększającą się ilością zamówień. Firma szukała rozwiązania, które pozwoliłoby jej na usamodzielnienie się i kompleksowe wykonanie oprawy twardej.

więcej »

Upgrade na życzenie

Firma Novacode, jeden z największych dostawców działających w branży znakowania produktów w Polsce, zainwestowała w drugą maszynę Grafotronic do finishingu, wyposażoną w liczne dedykowane rozwiązania. Głównym założeniem inwestycji było znalezienie takiej maszyny, którą cechować będzie uniwersalność.

więcej »

Cięcie bez ograniczeń

Firma Roland DG wprowadziła na rynek nową serię ploterów tnących do winylu GR2-640/540 64” i 54”, będących uzupełnieniem serii CAMM-1. Jak podkreśla producent, urządzenia zapewniają równowagę między przystępną ceną a doskonałą wydajnością cięcia i zostały zaprojektowane z myślą o bezproblemowej integracji z wielkoformatowymi ploterami atramentowymi.

więcej »

Wysoka jakość Sinajet

Drukarnia Compus zainwestowała w ploter tnąco-bigujący Sinajet DF 0906 MT, dostarczony przez firmę Grafmasz. Jak podkreślają właściciele drukarni, urządzenie daje możliwość wykonania szeregu prac w jeszcze wyższej jakości przy krótszym czasie realizacji i bardzo dobrze sprawdza się w przypadku obróbki druków sitodrukowych, jak i z arkuszami z druku cyfrowego.

więcej »

Innowacyjny stół z serii C

Firma Kongsberg Precision Cutting Systems zaprezentuje na wirtualnym wydarzeniu Fespa Wide Format nowy stół tnący oraz ostatnie innowacje w zakresie narzędzi przeznaczonych na rynek znakowania i displayów. Nowy, kompaktowy stół serii C, to jak podkreśla producent, jeden z najmniejszych rozwiązań dostępnych na rynku, przeznaczonych do szybkiej produkcji.

więcej »

Klejenie bez strat

Drukarnia Zet z Dębicy po raz kolejny zainwestowała w maszynę Duplo - oklejarkę PUR PFi 2100. Dzięki nowej inwestycji firma zwiększyła swoje moce produkcyjne i jak podkreśla Jarosław Zybura, właściciel drukarni - mogła dzięki temu zakupowi efektywniej je wykorzystać, wprowadzając szybki i wysokiej jakości druk książek i katalogów na żądanie.

więcej »

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty