Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Introligatornia

Upgrade na życzenie

Firma Novacode, jeden z największych dostawców działających w branży znakowania produktów w Polsce, zainwestowała w drugą maszynę Grafotronic do finishingu, wyposażoną w liczne dedykowane rozwiązania. Głównym założeniem inwestycji było znalezienie takiej maszyny, którą cechować będzie uniwersalność.

więcej »

Wysoka jakość cięcia

Drukarnia Compus zainwestowała w ploter tnąco-bigujący Sinajet DF 0906 MT, dostarczony przez firmę Grafmasz. Jak podkreślają właściciele drukarni, urządzenie daje możliwość wykonania szeregu prac w jeszcze wyższej jakości przy krótszym czasie realizacji i bardzo dobrze sprawdza się w przypadku obróbki druków sitodrukowych, jak i z arkuszami z druku cyfrowego.

więcej »

Innowacyjny stół z serii C

Firma Kongsberg Precision Cutting Systems zaprezentuje na wirtualnym wydarzeniu Fespa Wide Format nowy stół tnący oraz ostatnie innowacje w zakresie narzędzi przeznaczonych na rynek znakowania i displayów. Nowy, kompaktowy stół serii C, to jak podkreśla producent, jeden z najmniejszych rozwiązań dostępnych na rynku, przeznaczonych do szybkiej produkcji.

więcej »

Klejenie bez strat

Drukarnia Zet z Dębicy po raz kolejny zainwestowała w maszynę Duplo - oklejarkę PUR PFi 2100. Dzięki nowej inwestycji firma zwiększyła swoje moce produkcyjne i jak podkreśla Jarosław Zybura, właściciel drukarni - mogła dzięki temu zakupowi efektywniej je wykorzystać, wprowadzając szybki i wysokiej jakości druk książek i katalogów na żądanie.

więcej »

Zautomatyzowane cięcie

Firma PrintFactory rozpoczęła produkcję kodów kreskowych dla nowej serii automatycznych ploterów tnących z serii Fotoba XLA, przeznaczonych do obróbki wydruków wielkoformatowych.

więcej »

Duplo w Drukexpress.pl

Firma Drukexpress.pl zaiwestowała w system broszurujący Duplo150, chcąc przyspieszyć terminy realizacji zleceń i w jeszcze większym stopniu wykorzystać potencjał tkwiący w technologii cyfrowej. Obecnie drukarnia cyfrowa odnotowuje systematyczne wzrosty zleceń, w których wykorzystuje nowo zakupioną linię broszurującą.

więcej »

Wycinane bez wykrojników

Firma Duplo wprowadziła do swojej oferty nowy stół tnący PFI B2 z nożem oscylacyjnym. Umożliwia on produkcję krótkich serii personalizowanych opakowań, etykiet, kart, puzzli, materiałów POS o nietypowych kształtach bez konieczności tworzenia wykrojników.

więcej »

Nowe maszyny pokazowe

Firma Avagraf wprowadziła do swojego salonu wystawowego w Warszawie nowe maszyny, które po wcześniejszym umówieniu się można obejrzeć i przetestować. Rozwiązania obejmują krajarkę baumannPerfecta 80, maszynę do nakładania taśmy Mini Athos, a także urządzenie do nakładania taśmy - Athos Plus.

więcej »

Jubileuszowa edycja falcerki

Wraz z pierwszą rocznicą przejęcia grupy MBO przez Komori, firma MBO wprowadza na rynek falcerkę kombi K32 KSE, jako jubileuszową edycję w atrakcyjnej cenie z wszechstronnym pakietem wyposażenia. Oferta jest ograniczona czasowo i jest dostępna w okresie od 01 marca do 31 sieprnia 2021 roku.

więcej »

Oferta nie tylko dla poligrafii

Amagraf to od wielu lat dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej. Ekspansja firmy, jaka ma miejsce w ostatnim czasie, obejmuje także inne sektory gospodarki. Przykładem jest chociażby wdrożenie plotera termicznego CNC Thermocut w wersji midi 250 w przedsiębiorstwie budowlanym Sara.

więcej »

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty