Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Dekoracje na szkle

Druk na szkle i lustrach z wykorzystaniem plotera UV Arizona firmy Canon to pomysł na rozwój firmy Inter-Glass z Kraśnika.

© Canon

Firma Inter-Glass, zajmująca się obróbką szkła i luster, zakupiła wielkoformatowy ploter Arizona 1360 GT od Canon. Producent podjął decyzję o inwestycji wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, pytających o możliwość wykonania nadruku na szkle.

 

Właściciele firmy szukali urządzenia, które zaoferuje wysoką jakość i trwałość wydruku. Ważna była wszechstronność, prostota obsługi, brak konieczności skomplikowanej rekonfiguracji plotera po każdym wydruku, a przede wszystkim bezawaryjność. Jak mówi Krzysztof Chmiel, operator Arizony, przez cały czas jego pracy nie zdarzył się ani jeden przestój spowodowany awarią urządzenia, a sam proces wydruku trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut, niezależnie od wielkości i rodzaju podłoża. „Pewnego razu drukowaliśmy spektakularny widok nocnej Ziemi widzianej z Księżyca. Choć tafla szkła miała wielkość 2x3 metry, wydruk projektu wraz z przygotowaniem zajął nie więcej niż pół godziny” - dodaje.

 

Interior Décor

Druk na szkle to nowość w ofercie firmy Inter-Glass. Jej właściciele liczą, że liczba zamówień będzie wzrastać w najbliższych miesiącach. Sprzyja temu rynkowa koniunktura i uniwersalność wydruków do aranżacji wnętrz. Jak przewidują przedstawiciele Canon Polska, w najbliższych latach czeka nas dynamiczny rozwój branży Interior Décor - wykorzystaniu druku w wystroju wnętrz sprzyjają bowiem nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Plotery Arizona umożliwiają pracę z wieloma rodzajami sztywnych podłoży, takimi jak płyty drewniane, tworzywa sztuczne, sklejki czy laminaty. W firmie Inter-Glass urządzenie zostanie poddane testom w zakresie obróbki szkła o różnej grubości, fakturze powierzchni i w różnorakich wykończeniach. Szczególnym wyzwaniem stanowić będzie druk na powierzchni luster. Jak podkreśla firma Canon, model 1360 GT to już kolejna generacja ploterów Arizona, będąca jednym z nielicznych dostępnych na rynku ploterów płaskich, które są w stanie pracować z powierzchnią odbijającą światło.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty