Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Dekoracje na szkle

Druk na szkle i lustrach z wykorzystaniem plotera UV Arizona firmy Canon to pomysł na rozwój firmy Inter-Glass z Kraśnika.

© Canon

Firma Inter-Glass, zajmująca się obróbką szkła i luster, zakupiła wielkoformatowy ploter Arizona 1360 GT od Canon. Producent podjął decyzję o inwestycji wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, pytających o możliwość wykonania nadruku na szkle.

 

Właściciele firmy szukali urządzenia, które zaoferuje wysoką jakość i trwałość wydruku. Ważna była wszechstronność, prostota obsługi, brak konieczności skomplikowanej rekonfiguracji plotera po każdym wydruku, a przede wszystkim bezawaryjność. Jak mówi Krzysztof Chmiel, operator Arizony, przez cały czas jego pracy nie zdarzył się ani jeden przestój spowodowany awarią urządzenia, a sam proces wydruku trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut, niezależnie od wielkości i rodzaju podłoża. „Pewnego razu drukowaliśmy spektakularny widok nocnej Ziemi widzianej z Księżyca. Choć tafla szkła miała wielkość 2x3 metry, wydruk projektu wraz z przygotowaniem zajął nie więcej niż pół godziny” - dodaje.

 

Interior Décor

Druk na szkle to nowość w ofercie firmy Inter-Glass. Jej właściciele liczą, że liczba zamówień będzie wzrastać w najbliższych miesiącach. Sprzyja temu rynkowa koniunktura i uniwersalność wydruków do aranżacji wnętrz. Jak przewidują przedstawiciele Canon Polska, w najbliższych latach czeka nas dynamiczny rozwój branży Interior Décor - wykorzystaniu druku w wystroju wnętrz sprzyjają bowiem nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Plotery Arizona umożliwiają pracę z wieloma rodzajami sztywnych podłoży, takimi jak płyty drewniane, tworzywa sztuczne, sklejki czy laminaty. W firmie Inter-Glass urządzenie zostanie poddane testom w zakresie obróbki szkła o różnej grubości, fakturze powierzchni i w różnorakich wykończeniach. Szczególnym wyzwaniem stanowić będzie druk na powierzchni luster. Jak podkreśla firma Canon, model 1360 GT to już kolejna generacja ploterów Arizona, będąca jednym z nielicznych dostępnych na rynku ploterów płaskich, które są w stanie pracować z powierzchnią odbijającą światło.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty