Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

70 lat wspólnej historii

Międzynarodowe targi fotografii, wideo i obrazowania fotokina zostały zawieszone pierwszy raz po 70 latach działalności.

W związku z ciągłym, ogromnym spadkiem obrotów na rynku fotograficznym, firma Koelnmesse zdecydowała się zawiesić organizowanie Fotokiny do odwołania. „Niestety, ogólne warunki panujące w branży nie stanowią obecnie realnej podstawy dla wiodących międzynarodowych targów fotografii, wideo i obrazowania. Decyzja ta po 70-letniej wspólnej historii była dla nas bardzo trudna. Stoimy w obliczu sytuacji z jasną, uczciwą decyzją przeciwko kontynuacji tego wydarzenia, wobec której niestety nie mamy żadnej alternatywy” - mówi Gerald Böse, dyrektor generalny Koelnmesse.

Jeszcze przed rozpoczęciem pandemii branża fotograficzna była poddana silnym wstrząsom z corocznym spadkiem o dwucyfrowej wartości. Sytuacja znacznie nasiliła się w 2020 roku, kiedy odnotowano spadek wielkości 50 procent. Ostatnie wydarzenia miały ogromny wpływ również na fotokinę, która od 1950 roku jest jedną z największych imprez rynku fotograficznego i targowego.

Firma Koelnmesse podjęła decyzję w ścisłej współpracy z Niemieckim Związkiem Przemysłu Fotograficznego. Kai Hillebrandt, przewodniczący tego stowarzyszenia, powiedział: „Nasi partnerzy w Kolonii zrobili wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać fotokinę jako wiodące światowe targi. Niemniej jednak wydarzenie, które miało odbyć się w 2022 roku nie mogło spełnić oczekiwań całej społeczności, której te wysiłki miały służyć. Dlatego my, w imieniu naszego stowarzyszenia, przyłączamy się do nich, podejmując tą trudną decyzję. Chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby podziękować zespołowi w Kolonii za wspaniałe 70 lat razem!”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty