Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

Koniec publikacji komiksu Dilbert. Amerykańscy wydawcy kończą współpracę

© Photogenica

Wydawcy w USA, w tym sieć USA Today Network obsługująca setki gazet zapowiedziały koniec wieloletniej współpracy ze Scottem Adamsem twórcą komiksu Dilbert. Decyzja zapadła po wypowiedzi rysownika, którą odczytano jako rasistowską, nienawistną i dyskryminującą.

 

Scott Adams, twórca komiksu Dilbert, który publikowany był w setkach gazet na terenie całych Stanów Zjednoczonych, zamieścił na YouTube swoją wypowiedź, która stanowiła komentarz do wyników ankiety przeprowadzonej przez firmę Rasmussen Reports. W ankiecie 53 procent czarnoskórych Amerykanów zgodziło się ze stwierdzeniem, że bycie białym jest w porządku. Zdaniem Scotta Adamsa oznacza to, że to czarnoskórzy Amerykanie to grupa nienawiści.

Decyzja sieci USA Today Network była pierwszą, a za nią pojawiły się deklaracje innych redakcji amerykańskich gazet, w tym The Washington Post, The Plain Dealer (część Advance Local), Los Angeles Times, San Antonio Express-News (część Hearst Newspapers). Zerwanie współpracy z rysownikiem zapowiedział również Andrews McMeel Universal, który dystrybuuje Dilberta.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty