Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Toshimitsu Taiko nowym CEO

Nowy zespół zarządzający firmy oznacza także wdrożenie nowego planu biznesowego. Rok 2022 jest ostatnim rokiem realizacji poprzedniego planu biznesowego „DX2022”. Na zdjęciu Toshimitsu Taiko.

© Konica Minolta

Toshimitsu Taiko został nowym dyrektorem generalnym i prezesem firmy Konica Minolta. Zastąpi on Shoei Yamana, który z dniem 1 kwietnia zostanie prezesem wykonawczym firmy. Toshimitsu Taiko rozpoczął swoją karierę w firmie Minolta Camera w 1986 roku. Pełnił różne funkcje w oddziałach firmy w Japonii i na świecie, a w 2015 roku został dyrektorem wykonawczym. Od kwietnia 2017 roku przez dziesięć miesięcy kierował działem druku profesjonalnego. Od kwietnia 2020 roku kierował działem technologii biznesowych, a od początku tego roku jest także dyrektorem wykonawczym odpowiedzialnym za planowanie korporacyjne. Yamana pełnił funkcję dyrektora generalnego od kwietnia 2014 roku. Obecny prezes Masatoshi Matsuzaki przejdzie na emeryturę po czerwcowym posiedzeniu akcjonariuszy i zostanie specjalnym doradcą zarządu. Yuji Ichimura, obecnie wiceprezes wykonawczy, zrezygnuje ze swojej funkcji ze skutkiem od 31 marca.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty