Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

UPM sprzedaje papiernię

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawartej umowy. Charakter projektu Samfi i Paprec jest w pełni zgodny ze strategią firmy UPM dotyczącą budowania zrównoważonej przyszłości”- podkreśla Anu Ahola, wiceprezes ds. działań operacyjnych w UPM Communication Papers.

© UPM

Firma UPM podpisała umowę sprzedaży zakładu produkcji papieru gazetowego Chapelle Darblay. Jego nowym właścicielem zostało konsorcjum złożone z dwóch firm: Samfi i Paprec France. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu niezbędnych zgód. Firma UPM trwale zaprzestała produkcji i uzgodniła plan socjalny dla swoich pracowników w papierni Chapelle w Grand-Couronne we Francji w czerwcu 2020 roku. Samfi i Paprec planują przekształcić teren zakładu w platformę dostarczającą zieloną energię i produkującą surowce z recyklingu. Przyszły obiekt obejmowałby zakład sortowania i pakowania papieru i tworzyw sztucznych, zakład wytwarzania energii elektrycznej z biomasy oraz zakład produkcji wodoru ze źródeł odnawialnych. Inwestycja ta wyniesie około 450 milionów euro.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty