Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

UPM sprzedaje papiernię

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawartej umowy. Charakter projektu Samfi i Paprec jest w pełni zgodny ze strategią firmy UPM dotyczącą budowania zrównoważonej przyszłości”- podkreśla Anu Ahola, wiceprezes ds. działań operacyjnych w UPM Communication Papers.

© UPM

Firma UPM podpisała umowę sprzedaży zakładu produkcji papieru gazetowego Chapelle Darblay. Jego nowym właścicielem zostało konsorcjum złożone z dwóch firm: Samfi i Paprec France. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu niezbędnych zgód. Firma UPM trwale zaprzestała produkcji i uzgodniła plan socjalny dla swoich pracowników w papierni Chapelle w Grand-Couronne we Francji w czerwcu 2020 roku. Samfi i Paprec planują przekształcić teren zakładu w platformę dostarczającą zieloną energię i produkującą surowce z recyklingu. Przyszły obiekt obejmowałby zakład sortowania i pakowania papieru i tworzyw sztucznych, zakład wytwarzania energii elektrycznej z biomasy oraz zakład produkcji wodoru ze źródeł odnawialnych. Inwestycja ta wyniesie około 450 milionów euro.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty