Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Heidelberg po targach drupa. Pewność sukcesu

Heidelberg pomyślnie zakończył rok finansowy 2023/2024 i tym samym osiągnął swoje cele. Zgodnie z założeniami sprzedaż utrzymała się na stabilnym poziomie około 2,4 mld euro. Po udanym uczestnictwie w targach drupa Heidelberg z ufnością patrzy w przyszłość na nowy rok finansowy 2024/2025.
 

Nowa atramentowa maszyna drukująca Jetfire 50 firmy Heidelberg w formacie arkusza B3 jest wydajna, niezawodna i dostępna na rynku od momentu premiery na targach drupa 2024.
© Heidelberg

Wysoki, globalny poziom zainteresowania klientów innowacjami wprowadzonymi przez firmę Heidelberg doprowadził do dalszego wzrostu liczby zamówień na początku nowego roku finansowego. Ponadto oczekuje się, że współpraca z firmą Canon w zakresie produkcji i sprzedaży atramentowych maszyn drukujących, która została ogłoszona w Düsseldorfie, otworzy nowe obszary wzrostu. Firma spodziewa się w roku obrotowym 2024/2025 utrzymania sprzedaży i marży EBITDA na poziomie z poprzedniego roku pomimo niepewności spowodowanej polityką gospodarczą. "Dokonaliśmy dużego kroku naprzód w drodze do naszego celu, jakim jest uczynienie Heidelberga rentownym w sposób zrównoważony. Nawet w niepewnych ekonomicznie czasach utrzymaliśmy stabilny kurs, co daje nam pewność siebie. W przyszłości, chcemy otworzyć kolejne rynki wzrostu poprzez współpracę z Canon w zakresie produkcji i sprzedaży atramentowych maszyn drukujących" powiedział Ludwin Monz, CEO w firmie Heidelberg.

 

Stabilność finansowa

Nowa generacja maszyn offsetowych Speedmaster XL 106 Peak Performance świętowała swoją światową premierę na targach drupa 2024, oferując do 20 procent większą produktywność niż poprzednia generacja.
© Heidelberg

Firma osiągnęła swoje cele na rok finansowy 2023/2024 pomimo trudnych warunków gospodarczych i geopolitycznych, a także zwiększonych kosztów materiałów, energii i personelu. Zgodnie z założeniami, sprzedaż utrzymała się na stabilnym poziomie około 2,4 mld euro. Skorygowana marża EBITDA również została utrzymana na poziomie 7,2 procent. Wolne przepływy pieniężne wyniosły 56 mln euro, przy czym w roku sprawozdawczym nie uwzględniono żadnych specjalnych pozycji, takich jak sprzedaż aktywów nieoperacyjnych. Oznacza to, że w minionym roku obrotowym osiągnięto najwyższe wolne przepływy pieniężne od ponad 10 lat, gdyby wolne przepływy pieniężne z poprzednich lat zostały skorygowane o zawarte w nich pozycje specjalne. Liczby te pokazują sukces programu zwiększania wartości, który poprawił kondycję finansową firmy. "Pomimo trudnych warunków ekonomicznych, osiągnęliśmy nasze cele na ten rok. Wyniki finansowe Heidelberga były solidne i satysfakcjonujące. Nasz program zwiększania wartości jest ważnym krokiem w kierunku uczynienia firmy bardziej zrównoważoną. Oczekujemy stabilnego rozwoju, mimo ekonomicznej niepewności globalnego rynku" powiedziała Tania von der Goltz, CFO w firmie Heidelberg. W ramach programu zwiększania wartości firma zidentyfikowała ponad 250 czynników mających na celu zwiększenie produktywności i wzmocnienie kondycji finansowej, które draża na bieżąco. W minionym roku finansowym działania wprowadzone na wczesnym etapie procesu z powodzeniem zrekompensowały znaczny negatywny wpływ malejącego popytu i rosnących kosztów. Ponadto, działania mające na celu optymalizację kapitału obrotowego netto wniosły pozytywny wkład w wolne przepływy pieniężne.

 

Największy segment druku opakowań

Heidelberg planuje rozbudowę zwojowej maszyny fleksograficznej Boardmaster do zastosowań w rozwijającym się segmencie papierów elastycznych.

© Heidelberg

Od roku obrotowego 2023/2024 segment Packaging Solutions jest największym działem Heidelberga, odpowiadającym za 52 procent sprzedaży. Sprzedaż w tym sektorze wzrosła o około 7 procent rok do roku do około 1,2 mld euro. Znalazło to odzwierciedlenie na targach drupa. Klienci z całego świata wykazywali duże zainteresowanie stoiskiem firmy i chętnie inwestowali w prezentowane innowacje. Duża liczba zamówień z targów drupa doprowadziła do ożywienia w przyjmowaniu zamówień na początku nowego roku obrotowego 2024/2025, którego wynik finansowy ma osiągnąć wartość około 650 mln euro w pierwszym kwartale 2024/2025. Ze względu na lepsze wykorzystanie mocy produkcyjnych, skrócony czas pracy w niemieckich zakładach produkcyjnych zakończy się w czerwcu.

 

Perspektywy na lata 2024/2025
Zakładając, że globalna gospodarka nie będzie rosła wolniej niż przewidują to instytucje monitorujące rynek, Heidelberg spodziewa się, że sprzedaż w roku obrotowym 2024/2025 dorówna wartości z roku poprzedniego roku. Prognoza zakłada, że kursy wymiany walut, które są kluczowe dla działalności biznesowej, nie zmienią się znacząco. Heidelberg prognozuje również, że skorygowana marża EBITDA będzie na poziomie z poprzedniego roku finansowego 2023/2024.

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty