Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

System PureFlexo Printing

Dzięki PureFlexo Printing stosowane w systemie płyty Flexcel NX Plates mogą być używane z bardziej miękką pianką montażową bez pogorszenia odwzorowania obrazu. Pozwala to poprawić krycie bez konieczność nadmiernego docisku, dodatkowo wydłużając żywotność płyt.

© Miraclon

 

Firma Miraclon zaprezentowała nowe rozwiązanie pod nazwą PureFlexo Printing, które ma na celu umożliwić drukarniom opakowań elastycznych, będących użytkownikami systemu Kodak Flexcel NX osiągnięcie wysokiej jakości druku dzięki nowatorskiej kontroli niepożądanej rozlewności farby. Premiera produktu  miała miejsce na wirtualnym wydarzeniu Miraclon Innovates. Jak podkreśla producent, nowe rozwiązanie zostało zaprojektowane pod kątem zastosowań farb rozpuszczalnikowych na folii w druku szerokowstęgowym i ma za zadanie maksymalnie zwiększyć sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn, umożliwiając drukarniom i działom prepress uzyskanie czystszych wydruków, stabilnych kolorów i lepszych wyników finansowych. „Łatwo rozpływająca się farba jest naturalną cechą druku przy użyciu fleksograficznych farb rozpuszczalnikowych na folii. Kiedy farba przepływa w niepożądane miejsca, może się gromadzić, powodując mostkowanie i nawarstwianie się, tworząc >>brudny wydruk<<. Nie zawsze można sobie z tym łatwo poradzić, a często sytuacja ulega pogorszeniu w wyniku sięgania po rozwiązania innych problemów z drukowaniem, takich jak stosowanie twardszych taśm, większych ilości farby czy nadmiernego docisku” - podkreśla dr John Anderson, dyrektor ds. zaawansowanych zastosowań druku w firmie Miraclon. Według firmy, system PureFlexo Printing bezpośrednio odpowiada na ten problem, wykorzystując zaawansowany patterning powierzchni płyt, aby ograniczyć i kontrolować rozlewność farby.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty