Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Goebel kupuje społkę MM

W najbliższych latach firma Muller Martini zapewni dostarczenie części zamiennych do dużej liczby zainstalowanych lokalnie maszyn zwojowych.

Firma Muller Martini sprzedała swoją spółkę MM Druckmaschinen w Maulburgu Grupie Goebel. Decyzja zapadała sześć lat po wstrzymaniu produkcji zwojowych maszyn drukujących. Klienci będą nadal otrzymywać wsparcie ze strony firmy Muller Martini w zakresie sprzedaży nowych maszyn, modernizacji, rozbudowy, serwisu i części zamiennych przez wieloletnich pracowników w Maulburgu, którzy będą pracować pod nową nazwą zakładu Goebel MMD. W ramach umowy Muller Martini będzie wyłącznym dystrybutorem w sprzedaży maszyn drukujących Goebel w zakresie druku opakowań i druku zabezpieczającego, oferując jednocześnie serwis i dostarczając części zamienne.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty