Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Inwestycja w Panther PX3300

Na zdjęciu od lewej do prawej: Michał Kuczkowski, kierownik sprzedaży w firmie Xeikon; Maciej Wojtaszek, współwłaściciel firmy Aniflex; oraz Łukasz Smok, szef produkcji w firmie Aniflex.

© Xeikon

Firma Aniflex jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży etykiet samoprzylepnych i opakowań w Polsce. Strategia rozwoju firmy opiera się na inwestowaniu w nowoczesne technologie druku, pozwalające na uzyskanie przewagi konkurencyjnej i zróżnicowanie oferty produktowej. Osiągnięcie tych celów było decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zainstalowaniu pięciokolorowej cyfrowej maszyny atramentowej Xeikon Panther PX3300.

 

Jak podkreśla Maciej Wojtaszek, współwłaściciel firmy Aniflex, inwestycja w nową maszynę znacznie zwiększyła możliwości technologiczne zakładu i pozwoliła wykorzystać potencjał sprzedażowy dla nisko- i średnionakładowych zleceń, a także skrócić ich czas realizacji. Firma oprócz etykiet samoprzylepnych, oferuje również etykiety typu shrink sleeve i opakowania elastyczne. Firma regularnie poszerza swoją ofertę o nowe rozwiązania, które odpowiadają aktualnym trendom i potrzebom rynku, takie jak etykiety samoprzylepne drukowane na ekologicznych materiałach oraz opakowania z technologią rozszerzonej rzeczywistości.

 

Pełen wachlarz możliwości

Urządzenie Panther PX3300 firmy Xeikon zastąpiło starszą maszynę atramentową, która była używana w zakładzie od wielu lat. Aniflex był jedną z pierwszych firm w branży, która zainwestowała w druk atramentowy UV do produkcji etykiet. Maszyna drukująca firmy Xeikon ma na celu unowocześnić produkcję i umożliwić firmie podniesienie jakości druku. Xeikon PX3300 spełnia wymagania firmy w zakresie powtarzalności wydruków wysokiej jakości oraz szybkiej produkcji wielu jednostek SKU. Pięciokolorowa (CMYK + biały) maszyna drukuje na podłożach o szerokości do 350 mm z maksymalną prędkością 50 m/min. Atramenty PantherCure zapewniają trwałe i odporne na ścieranie etykiety o wysokim połysku, a dzięki możliwości nakładania dwóch warstw białego atramentu pozwala uzyskiwać atrakcyjne efekty dotykowe i haptyczne w trybie inline. Ponadto PX3300 firmy Xeikon obsługuje szeroką gamę podłoży: PP, PE, PET, papier samoprzylepny, winyl, materiały metalizowane i przezroczyste typu clear-on-clear i sprawdza się w produkcji etykiet do zastosowań przemysłowych, produktów chemicznych i artykułów gospodarstwa domowego, a także do kosmetyków, farmaceutyków oraz etykiet na alkohol, piwo i inne napoje. Maszyny Xeikon mogą również drukować dodatkowe elementy na potrzeby personalizacji produktów lub umieszczać oznaczenia w określonych miejscach, a także dodawać elementy drukowane cyfrowo na wcześniej zadrukowanych podłożach. Dodatkową zaletą jest brak form drukowych, co obniża koszty produkcji i skraca czas realizacji zleceń. Oprogramowanie Xeikon X-800 zwiększa automatyzację procesu produkcji i kontrolę poszczególnych etapów produkcji, a także umożliwia tworzenie zabezpieczeń na etykietach, chroniące użytkownika końcowego, takie jak kody kreskowe EAN, kody QR, DataMatrix lub inne rozwiązania typu „track & trace”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty