Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Joint venture z Masterwork

Produkcja spółki joint venture firmy Heidelberg oraz Masterwork Group planowana jest na początek 2021 roku.

Firma Heidelberg wzmacnia swoją pozycję na rozwijającym się rynku w Chinach, tworząc spółkę joint venture z wieloletnim partnerem i udziałowcem Masterwork Group.

Bliższa współpraca ma pozwolić producentowi na uzyskanie wielu korzyści, szczególnie w zakładzie produkcyjnym w pobliżu Szanghaju. Obie firmy spodziewają się również, że rozszerzenie ich strategicznego partnerstwa poprzez wspólną produkcję części w zakładzie Masterwork w Tianjin przyniesie znaczące możliwości w zakresie zwiększenia wydajności.

Zgodnie z warunkami umowy o współpracy, spółka joint venture przejmie część maszyn produkowanych wcześniej przez firmę Heidelberg. Głównymi klientami są Heidelberg Graphics Equipment (Shanghai), jako lokalna spółka grupy w Chinach oraz Masterwork i jego spółki zależne. Rozpoczęcie produkcji planowane jest w nowym, innowacyjnym zakładzie Masterwork w Tianjin na początku 2021 roku.

„Dzięki tej współpracy wprowadzone zostaną najbardziej zaawansowane technologie zarządzania oraz produkcji, z których wszystkie oparte są na Przemyśle 4.0. Ponadto w spółce zostaną uruchomione różne centra produkcyjne reprezentujące światowy poziom technologiczny, aby zapewnić najlepszą wydajność i utrzymać te same wysokie standardy jakości, co Heidelberg. Jesteśmy głęboko przekonani, że spółka joint venture sprosta oczekiwaniom, zwłaszcza wymaganiom jakościowym.” - podkreśla prezes Masterwork, Li Li.

W Chinach pracuje łącznie około 900 pracowników firmy Heidelberg, z czego około 450 w dziale sprzedaży i serwisu. Dwa oddziały w Pekinie i Hongkongu oraz trzy biura w Kantonie, Szanghaju i Shenzhen zapewniają kompleksową obsługę klienta na miejscu. Wraz z Masterwork, największym chińskim producentem sztanc i maszyn do tłoczenia na gorąco, a także wieloletnim partnerem handlowym, Heidelberg dąży również do znacznego rozszerzenia swojej pozycji na rozwijającym się sektorze druku opakowań.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty