Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Joint venture z Masterwork

Produkcja spółki joint venture firmy Heidelberg oraz Masterwork Group planowana jest na początek 2021 roku.

Firma Heidelberg wzmacnia swoją pozycję na rozwijającym się rynku w Chinach, tworząc spółkę joint venture z wieloletnim partnerem i udziałowcem Masterwork Group.

Bliższa współpraca ma pozwolić producentowi na uzyskanie wielu korzyści, szczególnie w zakładzie produkcyjnym w pobliżu Szanghaju. Obie firmy spodziewają się również, że rozszerzenie ich strategicznego partnerstwa poprzez wspólną produkcję części w zakładzie Masterwork w Tianjin przyniesie znaczące możliwości w zakresie zwiększenia wydajności.

Zgodnie z warunkami umowy o współpracy, spółka joint venture przejmie część maszyn produkowanych wcześniej przez firmę Heidelberg. Głównymi klientami są Heidelberg Graphics Equipment (Shanghai), jako lokalna spółka grupy w Chinach oraz Masterwork i jego spółki zależne. Rozpoczęcie produkcji planowane jest w nowym, innowacyjnym zakładzie Masterwork w Tianjin na początku 2021 roku.

„Dzięki tej współpracy wprowadzone zostaną najbardziej zaawansowane technologie zarządzania oraz produkcji, z których wszystkie oparte są na Przemyśle 4.0. Ponadto w spółce zostaną uruchomione różne centra produkcyjne reprezentujące światowy poziom technologiczny, aby zapewnić najlepszą wydajność i utrzymać te same wysokie standardy jakości, co Heidelberg. Jesteśmy głęboko przekonani, że spółka joint venture sprosta oczekiwaniom, zwłaszcza wymaganiom jakościowym.” - podkreśla prezes Masterwork, Li Li.

W Chinach pracuje łącznie około 900 pracowników firmy Heidelberg, z czego około 450 w dziale sprzedaży i serwisu. Dwa oddziały w Pekinie i Hongkongu oraz trzy biura w Kantonie, Szanghaju i Shenzhen zapewniają kompleksową obsługę klienta na miejscu. Wraz z Masterwork, największym chińskim producentem sztanc i maszyn do tłoczenia na gorąco, a także wieloletnim partnerem handlowym, Heidelberg dąży również do znacznego rozszerzenia swojej pozycji na rozwijającym się sektorze druku opakowań.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty