Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

„Exceeding Print”

Firma jest członkiem organizacji 4evergreen i ClimatePartner w celu promowania wysiłków zmierzających do kompensacji emisji poprzez wspieranie certyfikowanych projektów ochrony klimatu. Jest również partnerem inicjatywy zrównoważonego rozwoju „BlueCompetenceprowadzonej przez VDMA i jako pierwszy producent maszyn drukujących został członkiem stowarzyszenia „Healthy Printing”.

© Koenig & Bauer

Firma Koenig & Bauer zwiększyła zakres celów w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez nową strategię grupy i przedstawiła szczegóły dotyczące kontynuacji transformacji z tradycyjnego producenta maszyn wsprawnie działającą grupę technologiczną. Na podstawie trendów oraz rozmów z klientami i ekspertami firma określiła swój strategiczny kierunek na najbliższe lata. W ramach nowej strategiiExceeding Printgrupa zamierza zwiększyć wysiłki na rzecz realizacji swoich zobowiązań ekologicznych i społecznych.

 

Według niemieckiego producenta, zwiększona cyfryzacja i wyższy stopień modułowości rozwiązań technologicznych doprowadzi zarówno do większego sukcesu na rynkach podstawowej działalności firmy, jak i do zmniejszenia zużycia materiałów i energii w procesach drukowania, co uczyni je bardziej zrównoważonymi. „Do 2025 roku zamierzamy zredukować emisję dwutlenku węgla w naszych zakładach produkcyjnych o 75%, a od 2030 roku zamierzamy b całkowicie neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla. Jako wiodący w branży dostawca zrównoważonych rozwiązań, wspieramy naszych klientów w zmniejszaniu ich śladu ekologicznego. Rozwiązania oparte na opracowanej przez nas technologii zmniejszają zużycie energii, ograniczają ilość odpadów oraz zmniejszają zużycie atramentów i powłok, przyczyniając się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla” - podkreśla prezes zarządu firmy Koenig & Bauer, dr Andreas Pleßke. Firma podkreśla również swoje zaangażowanie w cyfrową transformację, w ramach której usługi cyfrowe pozwalają gromadzić i analizować niezbędne dane w celu zwiększania efektywności procesów produkcyjnych, a modułowość technologii pozwala zapewnić klientom rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Jak podkreśla Ralf Sammeck, członek zarządu Sheetfed w firmie Koenig & Bauer, to właśnie usługi cyfrowe są znaczącą częścią transformacji z producenta maszyn w firmę technologiczną. Kolejnym krokiem w strategii firmy jest pełnokolorowy druk cyfrowy na opakowaniach kartonowych. „Druk cyfrowy będzie motorem napędzającym dla nowych modeli biznesowych. Wychodzimy z założenia, że większość firm, które w przyszłości będą naszymi klientami, jeszcze nie powstała- powiedział Christoph Müller, członek zarządu Digital & Webfed w firmie Koenig & Bauer. „Strategia Exceeding Print pozwali nam promować zrównoważony rozwój jako największe wyzwanie, przed którym przemysł opakowaniowy stanie w przyszłości, a także utrzymać pozycję lidera w dziedzinie digitalizacji. Oznacza to rozwój z wykorzystaniem naszych własnych modeli biznesowych i produktów, ale nie wyklucza wzrostu poprzez przejęcia- dodaje Andreas Pleßke.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty