Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ambitne cele klimatyczne. Elektrownia zasilana biomasą

© Koehler Group

Unia Europejska dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. Niemcy planują osiągnąć te założenia już w 2045 roku, a Koehler Group ma jeszcze ambitniejsze cele. Firma chce pozyskiwać więcej energii z odnawialnych źródeł, niż jest to wymagane dla przemysłu papierniczego, już przed 2030 rokiem.

 

Firma już działa na rzecz strategii klimatycznej, inwestując ponad 70 milionów euro w projekt przebudowy swojej elektrowni z węglowej, na przyjazną środowisku elektrownię zasilaną biomasą. W kwietniu w ceremonii oficjalnie rozpoczynającej prace budowlane wziął udział burmistrz Oberkirch - miasta, w którym Koehler Group ma swoją siedzibę.

 

Inwestycja dla zrównoważonego rozwoju

Istniejąca dotychczas elektrownia węglowa została zbudowana w 1986 roku. Proces przebudowy dostosuje ją do korzystania z nowego paliwa, którym w przyszłości mają być zrębki drzewne i zielone odpady. Zaletą wykorzystania biomasy jest nie tylko neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla, ale także powszechna dostępność surowca, ponieważ wykorzystane zostanie wyłącznie lokalne drewno. W dłuższej perspektywie Grupa Koehler będzie wykorzystywać biomasę jako źródło energii po niższych kosztach niż dotychczas. Planowane jest nawet wykorzystywanie nadwyżek zielonej energii jako wsparcie publicznej sieci elektrycznej. Przebudowa elektrowni w siedzibie w Oberkirch pozwoli zaoszczędzić w perspektywie roku aż 150 000 ton metrycznych dwutlenku węgla.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty