Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ambitne cele klimatyczne. Elektrownia zasilana biomasą

© Koehler Group

Unia Europejska dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. Niemcy planują osiągnąć te założenia już w 2045 roku, a Koehler Group ma jeszcze ambitniejsze cele. Firma chce pozyskiwać więcej energii z odnawialnych źródeł, niż jest to wymagane dla przemysłu papierniczego, już przed 2030 rokiem.

 

Firma już działa na rzecz strategii klimatycznej, inwestując ponad 70 milionów euro w projekt przebudowy swojej elektrowni z węglowej, na przyjazną środowisku elektrownię zasilaną biomasą. W kwietniu w ceremonii oficjalnie rozpoczynającej prace budowlane wziął udział burmistrz Oberkirch - miasta, w którym Koehler Group ma swoją siedzibę.

 

Inwestycja dla zrównoważonego rozwoju

Istniejąca dotychczas elektrownia węglowa została zbudowana w 1986 roku. Proces przebudowy dostosuje ją do korzystania z nowego paliwa, którym w przyszłości mają być zrębki drzewne i zielone odpady. Zaletą wykorzystania biomasy jest nie tylko neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla, ale także powszechna dostępność surowca, ponieważ wykorzystane zostanie wyłącznie lokalne drewno. W dłuższej perspektywie Grupa Koehler będzie wykorzystywać biomasę jako źródło energii po niższych kosztach niż dotychczas. Planowane jest nawet wykorzystywanie nadwyżek zielonej energii jako wsparcie publicznej sieci elektrycznej. Przebudowa elektrowni w siedzibie w Oberkirch pozwoli zaoszczędzić w perspektywie roku aż 150 000 ton metrycznych dwutlenku węgla.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty