Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Wolność słowa w New York Times. Dziennikarka zwolniona

© Photogenica

Jasmine Hughes, dziennikarka i redaktorka „The New York Times Magazine” została zmuszona do odejścia z pracy po podpisaniu się pod listem wspierającym Palestyńczyków przeciwko polityce Izraela. List został wysłany przez grupę o nazwie Writers Against the War on Gaza.

Redaktor naczelny, Jake Silverstein, w mailu do pracowników redakcji stwierdził, że szanuje przekonania dziennikarki, ale jej działanie było naruszeniem polityki czasopisma dotyczącej protestów publicznych. Jasmine Hughes już na początku tego roku wykazała się niesubordynacją pracowniczą podpisując się pod innym protestem dotyczącym osób transpłciowych. Polityka magazynu The New York Times nie pozwala swoim pracownikom na publiczne zajmowanie głosu, także w ramach ich działań w życiu prywatnym.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty