Kalendarium

13-15.11.2024 · TAROPAK, Poznań

04-06.12.2024 · Labeling-Tech Poland

28-31.01.2025 · RemaDays, Nadarzyn

06-09.05.2025 · Fespa, Berlin

Współpraca Heidelberg i Canon. Rodzina Jetfire dla druku cyfrowego

Jetfire 50 od Heidelbergjest już dostępny.
© Print & Publishing

Dzień przed otwarciem targów drupa 2024 firmy Canon i Heidelberg ogłosiły rozpoczęcie współpracy. Heidelberg będzie oferować sprzęt Canon za pośrednictwem swoich kanałów sprzedaży pod nazwą Jetfire.

 

 

W ten sposób firma Heidelberg rozszerza swoje portfolio rozwiązań w zakresie druku cyfrowego i wykorzystuje wiedzę japońskiej firmy w zakresie druku atramentowego. Dzięki nowej rodzinie Jetfire Heidelberg przedstawia ofertę gotowych produktów dla rozwijającego się rynku przemysłowego cyfrowego druku komercyjnego. Nowa rodzina maszyn Jetfire zostanie zintegrowana z ekosystemem Heidelberga poprzez workflow Prinect. Decyzja ta była zaskoczeniem nie tylko dla branży, ale także dla pracowników Heidelberga, ponieważ informacja o zawarciu współpracy została ogłoszona na tydzień przed targami drupa. Maszynę Jetfire zainstalowano w hali targowej drupy niemalże pod osłoną nocy i w ścisłej tajemnicy. „Naszym celem jest zaoferowanie naszym klientom, którzy chcą jednocześnie obsługiwać maszyny offsetowe i cyfrowe, atrakcyjnego i zintegrowanego portfolio usług i produktów” powiedział David Schmedding, szef sprzedaży w Heidelberger Druckmaschinen, a od 1 lipca dyrektor ds. sprzedaży i serwisu. Obie firmy widzą potencjał wzrostu w ekspansji druku atramentowego i chcą wspólnie wprowadzić tę technologię w branży poligraficznej do produkcji przemysłowej. Wraz z tym krokiem, Heidelberg dodaje również rozwiązania do atramentowego druku arkuszowego do swojego portfolio, obok systemów Versafire opartych na tonerze i offsetowych maszynach arkuszowych.

Jetfire 50 już w ofercie

Jetfire 50 jest produktywną i niezawodną maszyną drukującą w formacie arkusza B3.

© Print & Publishing

W pierwszym kroku, Heidelberg będzie oferował istniejący system druku cyfrowego B3 firmy Canon (varioPrint iX3200) z odpowiednią integracją z przepływem pracy Prinect, własnym serwisem i materiałami eksploatacyjnymi. Maszyna sprzedawana pod nazwą Jetfire 50 jest dostępna na targach drupa 2024 w Düsseldorfie. Plan zakłada dostarczenie maszyn pierwszym klientom począwszy od pierwszego kwartału 2025 roku. W kolejnym etapie, od połowy 2025 roku ma być oferowana cyfrowa maszyna atramentowa w formacie B2 do druku komercyjnego, a jej pierwsze dostawy planowane są na początek 2026 roku. Maszyna będzie wykorzystywać najnowocześniejszą technologię atramentową, aby przenieść przemysłowy druk cyfrowy na nowy poziom i będzie oferowana na rynku jako Jetfire 75.
Dzięki rozwiązaniom Gallus Labelfire i Gallus One do drukowania etykiet, Heidelberg udowodnił już, że może z powodzeniem oferować rozwiązania atramentowe w środowisku przemysłowym. Ponadto firma zrealizowała już ponad 3000 instalacji druku cyfrowego opartych na tonerze Versafire i ponad 1500 projektów integracji z maszynami cyfrowymi innych producentów na rynku. Według szacunków rynkowych, targetowany rynek druku cyfrowego dla Heidelberga, obejmujący także usługi i materiały eksploatacyjne, wzrośnie z około 5 mld euro obecnie do 8 mld euro do 2028 roku. Firma dąży do znacznego zwiększenia sprzedaży rozwiązań do druku cyfrowego w perspektywie średnioterminowej.


Sprzedaż ruszyła

Jetfire 50 to nowe, oparte na technologii atramentów wodnych, cyfrowe rozwiązanie produkcyjne dla dostawców usług druku przemysłowego poszukujących alternatywnych metod produkcji. W formacie arkuszy B3, system łączy w sobie wszystkie zalety elastyczności druku cyfrowego ze stabilnością druku atramentowego dla druku komercyjnego. Dzięki produktywności wynoszącej 9120 arkuszy SRA3 na godzinę, maszyna drukująca oferuje doskonałą wydajność w połączeniu z wysoką elastycznością i niezawodnością. Według doniesień, niektóre maszyny zostały już sprzedane w pierwszych dniach targów drupa.

 

Jetfire 75 od połowy 2025 roku
Jetfire 75 może drukować 8700 arkuszy B2 na godzinę co sprawia, że maszyna (w ofercie Canon to system varioPress iV7) jest ponad dwukrotnie szybsza niż maszyny wprowadzone na rynek wcześniej. Efektem jest możliwość druku do 54 milionów arkuszy B2 rocznie co oznacza wysoką wydajność przemysłową w druku komercyjnym. Dzięki formatowi papieru 61 x 75 centymetrów można wydajnie drukować broszury, książki i inne produkty komercyjne, a także specjalne formaty, takie jak plakaty, banery 6-up lub zadania zmienne lub numerowane.

 

Prinect Touch Free

Heidelberg oferuje kompleksowe rozwiązania, które obsługują zarówno druk offsetowy, jak i cyfrowy z jednego systemu, zapewniając w ten sposób maksymalną elastyczność i opłacalność, szczególnie w sektorze druku komercyjnego.

© Print & Publishing

Aby utrzymać konkurencyjność i ekonomię produkcji, drukarnie wolą w ogóle nie przetwarzać zadań ręcznie. Właśnie dlatego Heidelberg opracował nowy wariant oprogramowania Prinect Touch Free. Ten w pełni zautomatyzowany, hybrydowy workflow wykorzystuje sztuczną inteligencję do podejmowania właściwych decyzji produkcyjnych, a wszystko to szybko, automatycznie i w zintegrowanym systemie połączonym z portfolio maszyn offsetowych i cyfrowych. Jako opcja Prinect Production Manager, Prinect Touch Free automatycznie znajduje najszybszą i najbardziej wydajną drogę od zadania do gotowego produktu. Umożliwia to drukarniom produkcję dużej liczby zleceń w bardzo krótkich seriach bez konieczności angażowania dużej siły roboczej. Prinect Touch Free stale monitoruje cały portfel zamówień w celu optymalizacji kosztów i czasu produkcji. Wszystkie technicznie możliwe konfiguracje procesu produkcyjnego są przechowywane w systemie dlatego zmiana harmonogramu może być przeprowadzona natychmiast, nawet w przypadku przejścia z offsetu na druk cyfrowy lub odwrotnie. Heidelberg jest zatem jedynym producentem, który może wspierać najbardziej opłacalną lub optymalną technologię druku w sposób neutralny technologicznie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty