Versafire na czele digitalizacji

Jesienna edycja Akademii Heidelberga online koncentruje się na tematyce automatyzacji procesów. Pierwszy webinar dotyczył tematyki druku cyfrowego i maszyn Versafire.

Firma Heidelberg Polska rozpoczęła serię jesiennych webinarów. Pierwszy z nich miał miejsce 28 września i został poprowadzony przez Daniela Gajkowskiego, szefa sprzedaży maszyn do druku cyfrowego. Głównym tematem webinaru z cyklu seminariów Akademii Heidelberga był rozwój wolumenu produkcji druku cyfrowego na świecie oraz możliwości, jakie dają cyfrowe maszyny Versafire EP i EV.

Prowadzący webinar poruszył i objaśnił kwestie obróbki introligatorskiej i pasowania na maszynach cyfrowych Versafire, które wykorzystują technologię elektrofotografii jako metodę powstawania obrazu. Podjął także temat znaczenia toneru w całym procesie drukowania cyfrowego, a szczególnie w przypadku procesów obróbki introligatorskiej. Maszyny Versafire jako główny składnik tonerów wykorzystują żywicę poliestrową, która odpowiednio kryje arkusz przy niewielkiej temperaturze utrwalania, dzięki czemu wykonywane na nich prace są całkowicie odporne na bigowanie, falcowanie czy sztancowanie. Wyeliminowano także problemy takie jak pękanie czy odchodzenie toneru od arkusza, a wydruki można bez obaw poddawać procesom foliowania. Dodatkowo tonery te posiadają certyfikaty do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Jeśli chodzi o pasowanie, Daniel Gajkowski podkreśla przede wszystkim użycie podciśnieniowego pobierania arkuszy. Bez użycia tradycyjnych rolek, gumowe pasy przysysają arkusz i wprowadzają do maszyny, dzięki czemu pasy nie ulegają nadmiernemu zużyciu i pozwalają na pobieranie do 9 milionów obrazów A4.

Maszyny obsługują także szeroki zakres mediów do druku. Wyjątek mogą stanowić materiały syntetyczne, które w przypadku elektrofotografii muszą być specjalnie dedykowane metodzie tonerowej oraz kartony warstwowe. Dodatkowo maszyna EV została wyposażona w dodatkowe tonery: toner przezroczysty clear, toner biały, tonery neonowe (żółty i różowy) oraz toner zabezpieczejący Invisible Red (widoczny jedynie pod światłem UV).

Kolejny webinar odbędzie się 13 października 2020 roku, a jego tematem będzie „Analityka wydajności (OEE) w praktyce. (Dyskusja ze specjalistami)”. Więcej informacji na temat webinarów można znaleźć na stronie: www.heidelberg.com/pl/webinar/.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty