Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Dopłaty i wzrosty cen

Kryzys gospodarczy daje się we znaki drukarniom i producentom branży druku. Sytuacje dodatkowo zaogniła inwazja Rosji na Ukrainę, która wywołuje niepokój w gospodarkach światowych.

© Photogenica

Producenci papieru, którzy nadal walczą z rosnącymi kosztami energii i surowców, w ciągu najbliższych kilku tygodni wprowadzą nowe podwyżki cen. Firma Iggesund zapowiedziała podwyżki cen o 120 euro za tonę dla wszystkich rodzajów tektury, obowiązujące dla dostaw od 1 maja 2022 roku. Firma SCA zapowiedziała, że od 1 kwietnia 2022 roku podniesie ceny białego i brązowego kraftlinera sprzedawanego w Europie o 100 euro za tonę. Z kolei firma Lecta potwierdziła wprowadzenie od 1 kwietnia dopłaty energetycznej w wysokości 150 euro za tonę dla wszystkich swoich produktów. Firma Navigator Company wprowadzi od 1 kwietnia nową dopłatę w wysokości 105 euro za tonę.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty