Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Dopłaty i wzrosty cen

Kryzys gospodarczy daje się we znaki drukarniom i producentom branży druku. Sytuacje dodatkowo zaogniła inwazja Rosji na Ukrainę, która wywołuje niepokój w gospodarkach światowych.

© Photogenica

Producenci papieru, którzy nadal walczą z rosnącymi kosztami energii i surowców, w ciągu najbliższych kilku tygodni wprowadzą nowe podwyżki cen. Firma Iggesund zapowiedziała podwyżki cen o 120 euro za tonę dla wszystkich rodzajów tektury, obowiązujące dla dostaw od 1 maja 2022 roku. Firma SCA zapowiedziała, że od 1 kwietnia 2022 roku podniesie ceny białego i brązowego kraftlinera sprzedawanego w Europie o 100 euro za tonę. Z kolei firma Lecta potwierdziła wprowadzenie od 1 kwietnia dopłaty energetycznej w wysokości 150 euro za tonę dla wszystkich swoich produktów. Firma Navigator Company wprowadzi od 1 kwietnia nową dopłatę w wysokości 105 euro za tonę.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty