Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Nowy początek

Całkowite przejęcie LSC Communications ma zakończyć się jeszcze w czwartym kwartale tego roku.

Firma Atlas Holdings przejęła amerykańską sieć drukarni LSC Communications, która wcześniej ogłosiła upadłość. Sprzedaż obejmie wszystkie segmenty biznesu, tj. druk czasopism, katalogów i książek, dział logistyczny, produkcję produktów biurowych oraz dział produkcji poligraficznej i dystrybucji. Łączna wartość obrotów firmy wynosi 3,3 miliardy dolarów. Wszystkie procesy dotyczące sprzedaży zakończą się w czwartym kwartale tego roku.

Firma Atlas Holdings działa w branży poligraficznej, opakowaniowej i papierniczej od wielu lat. Ona i jej spółki zależne są właścicielami 21 firm o łącznych przychodach 6 miliardów dolarów. Holding w sektorze poligraficznym i papierniczym obejmuje producentów produktów z papieru i celulozy, opakowań, etykiet oraz papierów wydawniczych. Teraz firma będzie zarządzać również drukarnią LSC Communications.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty