Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nowy początek

Całkowite przejęcie LSC Communications ma zakończyć się jeszcze w czwartym kwartale tego roku.

Firma Atlas Holdings przejęła amerykańską sieć drukarni LSC Communications, która wcześniej ogłosiła upadłość. Sprzedaż obejmie wszystkie segmenty biznesu, tj. druk czasopism, katalogów i książek, dział logistyczny, produkcję produktów biurowych oraz dział produkcji poligraficznej i dystrybucji. Łączna wartość obrotów firmy wynosi 3,3 miliardy dolarów. Wszystkie procesy dotyczące sprzedaży zakończą się w czwartym kwartale tego roku.

Firma Atlas Holdings działa w branży poligraficznej, opakowaniowej i papierniczej od wielu lat. Ona i jej spółki zależne są właścicielami 21 firm o łącznych przychodach 6 miliardów dolarów. Holding w sektorze poligraficznym i papierniczym obejmuje producentów produktów z papieru i celulozy, opakowań, etykiet oraz papierów wydawniczych. Teraz firma będzie zarządzać również drukarnią LSC Communications.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty